Ułatwienia dostępu

Osiągnięcia

ROK SZKOLNY 2020/2021

 • Oliwia Sobol z gr. Krasnoludków zdobyła II miejsce w regionalnym konkursie plastycznym pt. "Kartka wielkanocna", zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 5 w Sosnowcu. W konkursie udział wzięły także Pola Kiermaszek i Anna Widenka z gr. Niedźwiadków.
 • Marta Proksz z grupy Biedronki otrzymała wyróżnienie i nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci w wieku przedszkolnym pt. ,,Niech żyje nam Górniczy stan!". W tym samym konkursie dyplom z podziękowaniem otrzymali także Kacper Seweryn oraz Wojtek Seget z grupy Krasnoludki oraz Milena Praszelik z grupy Kaczuszki.
 • Maja Zagola z grupy Biedronki otrzymała wyróżnienie i nagrodę w IV edycji Powiatowego konkursu plastycznego ,,Wiersze Jana Brzechwy", organizowanym przez ZSP Przedszkola Publicznego w Olzie.
 • Otrzymaliśmy życzenia świąteczne oraz podziękowania Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo Wychowawczych w Kuźni Raciborskiej za wysłaną paczkę świąteczną dla podopiecznych.
 • Otrzymaliśmy podziękowanie dla Przedszkola w Lubomi za udział w konkursie plastycznym ,,Od śpiewania do Powstania" organizowanym przez GOK w Lubomi.
 • Nasza placówka otrzymała dyplom za wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła do hymnu", we wtorek - 10 listopada 2020 roku o godz. 11:11.
 • Nasze Przedszkole otrzymało dyplom-podziękowanie od Fundacji dla Rodaka i REBA Organizacja Odzysku S.A. za udział w V Edycji Konkursu "Edukujemy - Pomagamy". Dzięki naszemu zaangażowaniu Fundacja otrzymała wsparcie rzeczowe w postaci wyposażenia Domu Kresowego w Pitynach, który będzie miejscem spotkań repatriantów z Kazachstanu i innych państw.
 • Milena Bombik z grupy "Biedronki" zajęła III miejsce w konkursie recytatorskim "Emocje w poezji przedszkolaka", organizowanym przez ZSP4 w Wodzisławiu Śląskim. Do konkursu Milenkę przygotowała p. Karolina Szulc. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!
 • Nasze Przedszkole otrzymało dyplom – podziękowanie za udział w akcji "GÓRA GROSZA". Koordynatorami konkursu były Barbara Cichy i Agnieszka Fiołka.
 • Julia Jędrosek, Emilie Wycisk oraz Oliwia Zagola otrzymały wyróżnienie w konkursie "Praca górnika - tradycje i symbole" organizowanym przez Przedszkole nr 16 w Raciborzu. Do konkursu dziewczynki przygotowała p. Marzena Seget w ramach zajęć z kółka plastycznego. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • W powiatowym konkursie plastycznym "NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN" organizowanym przez Przedszkole w Nieboczowach w kategorii I dzieci 3-letnie III miejsce dla Magdaleny Praszelik, w kategorii II dzieci 4-letnie III miejsce otrzymała Liliana Matuła, w kategoria III Dzieci 5-letnich III miejsce zdobyła Oliwia Sobol oraz wyróżnienie dla Oliwii Ogerman. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
ROK SZKOLNY 2019/2020
 
 • W ramach stałej współpracy z Domem Dziecka w Kuźni Raciborskiej, pani dyrektor placówki i wychowankowie składają serdeczne podziękowania dla Przedszkola im. Elżbiety Sojki w Lubomia za bezinteresowna pomoc i życzliwość. Pomysłodawcą i koordynatorem akcji "OTWARTE SERCA" jest pani Marzena Seget. Dziękujemy przedszkolakom i rodzicom za współpracę i okazane serce.
 • Martyna Krupa zajęła I miejsce w I powiatowym konkursie plastyczno- technicznym dla przedszkoli oraz klas I-III „Gra planszowa małego Ślązoka”. Do konkursu Martynę przygotowała p. Michalina Dudzik. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Kółko taneczne „Fantazja” uczestniczyło w XVI REGIONALNYM PRZEGLĄDZIE PRZEDSZKOLNYCH GRUP TANECZNYCH „ROZTAŃCZONE PANTOFELKI”. Dziewczyny otrzymały pamiątkowe medale i dyplom. Do przeglądu dziewczyny przygotowała p. Aleksandra Sobol.
 • Kółko taneczne Fantazja zajęło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym "Cool Dance" w Jastrzębiu Zdroju. Do konkursu dziewczynki przygotowała p. Aleksandra Sobol. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • W Powiatowym konkursie plastycznym pt. "TWÓRCZY RECYKLING - ZAGROŻONE GATUNKI ZWIERZĄT NA ŚWIECIE". W kategorii wiekowej 3-4 lat: I miejsce dla Damiana Bugalskiego z gr. Krasnoludków (do konkursu Damiana przygotowała p. Barbara Cichy); II miejsce dla Zofii Cuber z gr. Biedronek (do konkursu Zosię przygotowała p. Aleksandra Sobol); W kategorii wiekowej 5-6 lat: I miejsce dla Emilie Wycisk z gr. Niedźwiadków (do konkursu Emilie przygotowała p. Agnieszka Fiołka). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 • Milena Bombik z grupy "Biedronek" i Oliwia Widenka z grupy "Pszczółek" otrzymały dyplomy za udziała zajęła IV Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej dla Przedszkolaków "Let's sing" w ZSP nr 4 w Wodzisławiu Śląskim. Do konkursu dzieci przygotowała p. Anna Bizoń.
 • Zespół Fantazja otrzymał wyróżnienie I Powiatowym Konkursie Tańca dla Grup Przedszkolnych pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Do konkursu dzieci przygotowała p. Aleksandra Sobol. Życzymy dalszych sukcesów.
 • Martyna Krupa z grupy Niedźwiadków reprezentowała nasze przedszkole w konkursie gawędziarskim "Mały Śląski Recytatorek" w Gorzyczkach. Dziewczynę przygotowała pani Agnieszka Fiołka. Martyna otrzymała dyplom za udział w konkursie. Gratulujemy pięknego występu.
 • Wiktoria Jeszka, Martyna Krupa oraz Anna Tomanek wystąpiły w IV Powiatowy Konkurs Recytatorski w Wodzisławiu Śląskim. Dziewczynki za występ otrzymały dyplomy i upominki. Gratulujemy naszym wychowankom pięknych występów!
 • Klara i Anna Tomanek otrzymały nagrody i dyplomy za udziała w VI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM DLA PRZEDSZKOLAKÓW "ILUSTRACJA DO WIERSZA JANA BRZECHWY" Dzieci do konkursu przygotowały pani Marzena Seget. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
 • Nasze Przedszkole otrzymało podziękowanie za aktywny udział w akcji "ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI W DRODZE".
 • Domu Dziecka w Kuźni Raciborskiej przekazał nam dyplom za okazaną życzliwość, pomoc i ofiarność. Nasze przedszkole podarowało dzieciom z domu dziecka zabawki. Jest nam bardzo miło, że mogliśmy brać udziała w tak wspaniałej akcji.
 • Nasze Przedszkole otrzymało certyfikat za udział w ogólnopolskim konkursie GENIALNY PRZEDSZKOLAK. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Dzieci do konkursu przygotowały panie Agnieszka Fiołka i Jadwiga Michulec. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
 • Nasze Przedszkole otrzymało podziękowanie za aktywny udział w akcji "Młodzi dla Kamerunu".
 • Gratulujemy przedszkolakom z starszych grup wiekowych: Niedźwiadków, Pszczółek i Kaczuszek, którzy mogli się pochwalić wiedzą na temat znajomości swojego kraju w konkursie "Jestem Polakiem i znam swój kraj". Konkurs zorganizowały w naszym przedszkolu panie Michalinę Dudzik i Aleksandrę Sobol.
ROK SZKOLNY 2018/2019
 • Zofia Cuber z grupy "Smerfów" zajęła II miejsce w XIV Powiatowym Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem: "W zdrowym ciele zdrowy duch" zorganizowanym przez Przedszkole nr 10 w Raciborzu. Natomiast Oliwia Sobol z grupy "Krasnoludków" w tym samym konkursie otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny za udział otrzymały dyplomy i nagrody, a do konkursu przygotowały je wychowawczynie grupy - p. Aleksandra Sobol i p. Barbara Cichy.
 • Nasze Przedszkole otrzymało dyplom  za udział w XVI Pikniku Ekologiczno-Europejsko-Rekreacyjno-Sportowym, który zorganizowało Przedszkole nr 16 w Raciborzu-Brzeziu. W pikniku brała udział grupa "Niedźwiadków" z p. Agnieszka Fiołka.
 • Nasze Przedszkole otrzymało dyplom – podziękowanie za udział w akcji "GÓRA GROSZA". Koordynatorami konkursu były Aleksandra Sobol i Agnieszka Fiołka.
 • Nasze Przedszkole otrzymało dwie nagrody za osiągnięte wysokie wyniki w dziedzinie kultury i sztuki za rok 2017 przyznawane przez Wójta Gminy Lubomia. Nagrody otrzymali nasi absolwenci: Karol i jego opiekun p. Lucyna Bąkowska oraz zespół Bajtle i ich opiekun p. Barbara Pytlik. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
 • Zespół Fantazja otrzymał wyróżnienie specjalne w XVI Regionalnym Przeglądzie Przedszkolnych Grup Tanecznych "Roztańczone Pantofelki". Do konkursu dzieci przygotowała p. Aleksandra Sobol. Jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak utalentowanych przedszkolaków. Życzymy dalszych sukcesów.
 • Liliana Tomanek z rodzicami otrzymała dyplom za zajęcie III miejsce w IX Międzynarodowej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Uciechowicach
 • Klara Tomanek i Adrian Tomanek otrzymali wyróżnienie w IX Międzynarodowej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Uciechowicach.
 • Oliwia Sobol z grupy "Krasnoludków" zajęła III miejsce w III Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej dla Przedszkolaków "Let's sing" w ZSP nr 4 w Wodzisławiu Śląskim. Oliwia zaśpiewała piosenkę "Brother John" w kategorii 3,4 latki "soliści". Zuzanna Woźniak i Kinga Cyfka otrzymały dyplom za udział w tym konkursie, zaśpiewały piosenki w kategorii 5, 6 latki "soliści". Do konkursu dzieci przygotowała p. Anna Bizoń. Dziewczynki w podziękowaniu za udział otrzymały upominki. 
 • Nasze Przedszkole otrzymało od Wójta Gminy Lubomi podziękowanie za aktywny udział w konkursie ekologiczno-edukacyjnym pt. "Nie truj sąsiada".
 • Nasze przedszkole otrzymało dyplom za udział w I edycji konkursu powiatowego "Wiersze Jana Brzechwy", którego organizatorem było Publiczne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Olzie. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wyrazy uznania, jakie do nas spływają. Będziemy nadal uczestniczyć w różnych konkursach i akcjach, by móc doskonalić swoje umiejętności i wzbogacać swoją wiedzę.
 • Lena Grzybek z grupy "Niedźwiadków" i Milena Mrowiec z grupy "Pszczółek" wzięły udziała w konkursie plastycznym "Choinki, choineczki". Dziewczyny za udział otrzymały dyplomy a do konkursu przygotowały je wychowawczynie grupy - p. Agnieszka Fiołka i p. Jadwiga Michulec.
 • Oliwia Proksz z grupy "Pszczółek" i Julia Jacek z grupy "Niedźwiadków" wzięły udział w I edycji konkursu powiatowego "Wiersze Jana Brzechwy", który został zorganizowany i przeprowadzony przez przedszkole Publiczne im. Jana Brzechwy w Olzie. Oliwia zaprezentowała wiersz "Kokoszka smakoszka" a Julia "Na wyspach Bergamutach". Do konkursu dzieci przygotowały wychowawczynie p. Jadwiga Michulec oraz p. Agnieszka Fiołka. Dziewczynki w podziękowaniu za udział otrzymały upominki.
 • Oliwia Widenka z grupy "Pszczółek" brała udział w Przeglądzie Recytatorskim pod hasłem "Wszystko to Polska - Ojczyzna nasza". Konkurs  odbył się w Przedszkolu nr 10 w Raciborzu.  Do występu Oliwię przygotowała wychowawczyni pani Jadwiga Michulec.
ROK SZKOLNY 2017/2018
 • Karol Sobol z grupy KACZUSZEK zajął I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym "RODZINA" w kategorii 5-6 latków zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 6 w Wodzisławiu Śląskim. Patronat nad konkursem objął pan Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Do konkursu Karola przygotowała pani Lucyna Bąkowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • Maja Kondziołka z grupy KACZUSZEK zajęła I miejsce w powiatowym konkursie plastycznym XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” w kategorii 6-9 latków. Zorganizowanym przez Komendanta Głównej Państwowej Straży Pożarnej - Szefa Obrony Cywilnej Kraju, a na szczeblu powiatowym przez komitet powiatowy.  Do konkursu Maję przygotowała pani Aleksandra Sobol. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. zobacz wyniki
 • I miejsce w  II Powiatowym Konkursie Tańca i Piosenki Śląskiej "Śpiywej i tańcuj po śląsku" dla dzieci z grupy I KACZUSZKI. Konkurs odbył się w Ośrodku Kultury w Czyżowicach. Do konkursu przygotowała dzieci wychowawczyni - p. Barbara Pytlik. Serdecznie gratulujemy!
 • Jakub Kołek z gr. I KACZUSZKI wziął udział w GMINNYM KONKURSIE GWARY ŚLĄSKIEJ "NASZA ŚLONSKO GODKA" organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pogrzebieniu.  Nasz Przedszkolak zdobył I miejsce opowiadając "Bojka o utoplcu i Hanysie Broncliku". Do konkursu Jakuba przygotowała wychowawczyni Pani Barbara Pytlik - serdecznie gratulujemy!

 • Julia Jacek z gr. IV oraz Emilia Niekowal z gr.I wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej dla Przedszkolaków "Let's sing" w ZSP nr 4 w Wodzisławiu Śląskim. Dziewczynki zaśpiewały piosenki w kategorii "soliści" i zdobyły dyplomy za udział w konkursie.
 • Milena Weingart z gr. p. Barbary Cichy zajęła III miejsce w Międzynarodowej Wystawie Szopek Bożonarodzeniowych "Moja Szopka". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Uciechowicach z Oddziałem Przedszkolnym.
 • Z radością informujemy, że nasza placówka zdobyła I miejsce, otrzymując tytuł "Najpiękniejszy pojazd sołectwa Lubomia" w Dożynkach Gminnych - Lubomia 2016 (nagroda 300 zł). Zdobyliśmy także tytuł  "Najpiękniejszej dekoracji dożynkowej", otrzymując kolejną nagrodę - 200 zł.
 • Nasze Przedszkolaki wzięły udział w konkursie tanecznym "Mały Mistrz Parkietu", organizowanym przez p. Bożenę Matyjas w ZSO w Lubomi. Grupa p. Basi Cichy "Krasnoludki, zdobyła II miejsce, gr.  p. Basi Pytlik - "Kaczuszki"- III miejsce, a gr. p. Karoliny -  "Biedroneczki" zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!
 • Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przyznał Przedszkolu w Lubomi "5 gwiazdek" za za udział w Konkursie "Jak wstąpić do Klubu Zdrowego Przedszkolaka"- za zaangażowanie włożone w kształtowanie postaw zdrowego stylu życia u dzieci. 
 • Emilia Niekowal zdobyła wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie Plastycznym "Moje Przedszkole", organizowanym w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śl.
 • Karol Sobol zajął II miejsce, natomiast Maja Kondziołka - III miejsce w konkursie "Twórczy recykling - oznaki wiosny oczami dzieci", organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Wodzisławiu Ślaskim.
 • Jakub Kołek - uczęszczający do gr. "Kaczuszki" - zajął II miejsce w konkursie gawędziarskim "MAŁY ŚLĄSKI RECYTATOREK, który odbył się dnia 12.02.2016r. w Gorzyczkach. Wychowanka do konkursu przygotowała mgr Barbara Pytlik.
 • Nasz przedszkolak - Karol Sobol - zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mój przyjaciel - miś", organizowanym przez Przedszkole w Syryni. Pracę wykonał rysując pastelami. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • W czerwcu 2015 roku nasze przedszkole otrzymało certyfikat Przedszkole Talentów - dzięki udziałowi w Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Koordynatorami konkursu były p. Barbara Pytlik oraz Barbara Cichy.
 • Z radością informujemy, że nasze Przedszkole otrzymało tytuł Bezpieczne Przedszkole 2015 w Ogólnopolskim Konkursie Bezpieczne Dziecko - Bezpieczne Przedszkole, organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Za działania związane z konkursem odpowiedzialna była p. Karolina Szulc.
 • Nasze Przedszkole wzięło udział w Międzynarodowym Przeglądzie Wierszy i Piosenek "Mój piesek, mój kotek".
 • Zespół Pszczółki prowadzony przez p. J. Michulec otrzymał dyplom za udział w Powiatowym Przeglądzie Muzyczno-Plastycznym "W Krainie Dźwięków".
 • Aleksandra Łach z gr. p. Agnieszki Fiołki zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Wielkanocna Kartka".
 • Przedszkolaki z gr. p. Barbary Cichy - Hanna Wallach, Milena Kura i Oliwia Kopel zajęły I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Plastyczno-Ekologicznym.
 • Alicja Kaszuba z gr. p. Jadwigi Michulec wzięła udział w konkursie "Ślonski recytatorek", który odbył się w Gorzyczkach. W konkursie przyznawano wyróżnienia - jedno z nich otrzymała Alicja.
 • Nasze Przedszkole otrzymało dyplom za udział w XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Widowisk Bożonarodzeniowcyh „Radlińskie Betlejki”.
 • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola im. E. Sojki w Lubomi otrzymało podziękowanie od Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu za owocną współpracę i aktywny udział w latach 2010-2014 w projekcie „Modelowy program praktyk”, podnoszącym jakość kształcenia i przygotowującym studentów do pełnienia zawodu nauczyciela.
 • W ramach ministerialnej akcji "Ćwiczyć każdy może", nasze przedszkole otrzymało tytuł "Przedszkole w Ruchu". Dzięki staraniom p. Agnieszki Fiołki, Barbary Cichy i Jadwigi Michulec, które na potrzeby akcji organizowały zajęcia ruchowe, międzygrupowe potyczki sportowe oraz pisały scenariusze zajęć ruchowych, pamiątkowa tabliczka zawiśnie na jednym z filarów przy wejściu do budynku.
 • Dnia 4 czerwca 2014 roku nasze Przedszkole otrzymało dyplom uznania Wojewody Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty za zajęcie V miejsca w  finale V edycji Wojewódzkiego Konkursu – Edukacja Regionalna w szkole (w I kategorii wiekowej). Za działania związane z konkursem odpowiedzialne były p. Jadwiga Michulec i p. Barbara Pytlik. zobacz galeria wideo

 

 • Nasze Przedszkole otrzymało dyplom – podziękowanie za udział w XIII edycji konkursu Akademii Misia Haribo pt. „Poznaj świat z Misiem Haribo”. W konkursie brały udział p. Agnieszka Fiołka, p. Barbara Cichy i p. Jadwiga Michulec wraz ze swoimi grupami.
 • Nasze przedszkolaki otrzymały wyróżnienia i dyplomy za udział w gminnym turnieju tańca "Mały mistrz parkietu", który odbył się 8 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Lubomi.
 • Grupa "Pszczółki" zdobyła III miejsce za taniec disco
 • Grupa "Motylki" otrzymała wyróżnienie I stopnia za tango,
 • Grupa "Pszczółki" otrzymała wyróżnienie II stopnia za trojaka,
 • Grupy "Pszczółki", "Słoneczka" i "Motylki" otrzymały dyplom za udział w konkursie.
 • Nasze przedszkole otrzymało dyplom za zbiórkę karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Raciborzu. Dyplom został zawieszony na ścianie, w korytarzu naszego przedszkola. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Projekt „Zabawa w teatr„  jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „PRZEKRACZAMY GRANIC

Działanie I projektu „Zabawa w teatr” zrealizowaliśmy 19 listopada 2013r. W tym dniu przedszkolaki z Bohumina i z naszego przedszkola pojechały do RCK Racibórz na przedstawienie pn.: „Jaś i Małgosia” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im.A.Mickiewicza z Wrocławia.

Po przedstawieniu, w Przedszkolu w Lubomi odbyły się warsztaty teatralne podczas których dzieci i nauczyciele zapoznali się z elementami gry aktorskiej i technikami stosowanymi w teatrze lalek, a także prawidłowym wykorzystaniem pozostałych elementów przedstawienia teatralnego jakimi są - dekoracje, rekwizyty, kostiumy i oprawa muzyczna.

W dniu 09.12.2013r odbyło się drugie działanie.

Działanie to składało się z dwóch bloków. Zakres pierwszego bloku obejmował przedstawienie dwóch inscenizacji bajek. Najpierw wystąpiły dzieci z Bohumina przedstawiając bajkę pt ,, Czerwony Kapturek’’. Była to bajka muzyczna.

Jako drugie wystąpiły dzieci z naszego przedszkola z grupy III, przedstawiając bajkę pt.

,, Królewna Śnieżka i siedem krasnoludków’’.  Za przygotowanie inscenizacji bajki była odpowiedzialna pani mgr Barbara Cichy. Wszystkie dzieci wzięły udział w przedstawieniu , wcielając się w rolę królewny, króla, myśliwego,  krasnoludków czy zwierzątek leśnych.

Występ zobaczyły dzieci z całego przedszkola a także zastępca wójta, pani mgr Maria Fibic , która po obejrzeniu inscenizacji zabrała głos - ,, Ja już nie muszę jechać do żadnego teatru, bo tu są prawdziwi aktorzy’’ oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Grzegorz Kremer. Nasze przedszkole od kilku lat współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu i z tej okazji została zaproszona także pani profesor Gabriela Kapica, która zawsze nas wspiera duchowo, jak również zaraża swym optymizmem.

 Przedstawienie bajek uświetliło tło – lasu i zamku , które zostało wykonane dzięki funduszom z projektu, a także cały zestaw kostiumów teatralnych oraz wspaniała oprawa muzyczna.

Zakres drugiego bloku to wspólne zabawy w salach zajęć w teatr. Było to możliwe dzięki zakupionym w ramach realizacji projektu kukiełkom, pacynkom oraz kącikowi teatralnemu.

Zabawa w teatr skłoniła dzieci do samodzielnej twórczości , wywarła duży wpływ na ich postawy moralne  , wyostrzyła zmysł obserwacji a także rozładowała nagromadzone emocje.


Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne