Ułatwienia dostępu

O przedszkolu

Nasza strona internetowa powstała z myślą o stworzeniu miejsca przyjaznego dla naszych wychowanków, absolwentów, nowych kandydatów, rodziców, opiekunów, przyjaciół, którzy są zainteresowani dziejami naszej placówki. Dla nas każde dziecko jest ważne! Zrobimy wszystko, aby w naszym przedszkolu czuło się kochane, bezpieczne i akceptowane. Stworzymy warunki i pomożemy mu poznać swoje możliwości, być samodzielnym, twórczym i otwartym na nowe doświadczenia. Pragniemy stworzyć miejsce, w którym dzieci będą mogły spędzić czas na zabawie i nauce kształcącej ich zdolności. Organizowane przez nas zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci pozwalają im odkryć nowe pasje. Zapraszamy do prześledzenia naszej oferty aby mogli Państwo lepiej się z nią zapoznać. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt, chętnie na wszystkie odpowiemy.
Budynek przedszkola znajduje się z dala od ruchliwej drogi.
Organem prowadzącym jest Gmina Lubomia. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Rybniku.
Przedszkole w Lubomi jest placówką ogólnodostępną. Czynne od godziny 7:00 do 16:00.
Dziecko w trakcie swojego pobytu w przedszkolu może korzystać ze: śniadania, obiadu, podwieczorka, codziennej porcji świeżych owoców oraz wody do picia w dowolnej ilości.
Nauka i zabawa odbywa się w 6 grupach do których uczęszczają dzieci zbliżone wiekowo.
Przedszkole wyposażone jest w:
- 6 sal zabaw dla dzieci ( każda z sal jest wyposażona w tablicę interaktywną),
- dużą salę gimnastyczną ze sprzętem do zabaw i ćwiczeń ruchowych,
- gabinet specjalistów - psychologa, pedagoga specjalnego,
- gabinet logopedyczny,
- pracownię artystyczną „Zaczarowana polana”,
- izbę regionalną,
- pokój patrona,
- duży, bezpieczny ogród przedszkolny z urządzeniami do zabaw,
- przeszklony taras do zajęć ruchowych, na którym znajdują się jeździki, hulajnogi, rowerki, a także plac zabaw "Kulkowo",
- kuchnię, w której znajduje się specjalistyczny sprzęt gastronomiczny i przygotowywane są smaczne, urozmaicone, zdrowe i zbilansowane posiłki dla dzieci.
W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy.
Praca wychowawczo – dydaktyczna i opiekuńcza planowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. W ofercie naszego przedszkola są również zajęcia z religii i języka angielskiego.
Przedszkole zatrudnia specjalistów - psychologa, pedagoga specjalnego, logopedów, terapeutów pedagogicznych oraz rehabilitanta.W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej organizowane są zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia emocjonalno-społeczne, zajęcia rehabilitacji ruchowej a także zajęcia rozwijające uzdolnienia ( kółka: plastyczne, taneczne, matematyczne). W przedszkolu realizowane są zajęcia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka (WWRD/WWR).
W naszej placówce mają również miejsce spotkania dla rodziców i grona pedagogicznego ze specjalistami np. psychologiem, logopedą, terapeutą pedagogicznym, pedagogiem specjalnym.
Zaangażowanie dyrekcji, kadry pedagogicznej i personelu sprzyja rozwojowi placówki, a poprzez nasze działania pragniemy stworzyć każdemu dziecku warunki do wielokierunkowego rozwoju na miarę indywidualnych możliwości i zdolności.
Jesteśmy przedszkolem przyjaznym, bezpiecznym, otwartym na potrzeby dzieci, a także propozycje i oczekiwania rodziców.


Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne