Ułatwienia dostępu

"Smerfy zmysłami odkrywają świat"

***
Wiosenne zapachowe memo
Grupa Smerfów w ramach realizacji kolejnego działania postanowiła zagrać w memory. Było to jednak memory nie zwykłe, bo zapachowe czyli naturalne zapachy warzyw ukryte w małych pudełkach. Dzieci za pomocą zmysłu węchu starały się odgadnąć jakie warzywo kryje się w środku. Dzięki tej zabawie przedszkolaki stymulowały zmysł węchu a ponadto utrwaliły nazwy warzyw. Powtórzyliśmy także kolory, które utrwaliliśmy przy okazji omawiania zjawiska powstawania tęczy. Postanowiliśmy zrobić naszą własną "smerfową" tęczę wykorzystując do tego ciepłe mleko i cukierki skittles. Eksperymentowanie to zdecydowanie ulubiona czynność Smerfików.

***

Sensoryczne butelki walentynkowe

Smerfiki w ramach kolejnego działania innowacji pedagogicznej "Smerfy zmysłami odkrywają świat" samodzielnie wykonały swoją wyjątkową butelkę sensoryczną do zabawy, którą mogły zabrać do domu. Dzieci same wybierały co ma znaleźć się w ich butelkach a nie było to prosta praca, wymagała dużo zręczności i sprytu.  Zadanie okazało się nie tylko wspaniała zabawą ale także doskonałym ćwiczeniem usprawniającym koordynację oko-ręka, stymulującym zmysł wzroku a w akompaniamencie spokojnej muzyki pozwoliło się zrelaksować naszym przedszkolakom.

***

Smerfy robią zimową herbatkę

Kolejnym działaniem w ramach naszej innowacji była zimowa herbatka.

Dzieci zrobiły pyszną zimową i zdrową herbatę z sokiem z malin, korzennymi przyprawami, goździkami, plastrami pomarańczy i miodem. Uśmiech na twarzach dzieci i zapach roznoszący się po sali świadczył o tym, że herbatka była naprawdę pyszna

 

***

Smerfy przygotowują się do świąt

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz w ramach naszej innowacji w tym tygodniu poznaliśmy tradycje bożonarodzeniowe.

Jedną z tradycji, która sprawiła przedszkolakom radość, było pieczenie i lukrowanie pierniczków. Dzieci dowiedziały się jakie składniki są niezbędne do wykonania smakołyków oraz co należy zrobić, aby powstało ciasto na ciasteczka. Głównym celem zajęć w tym tygodniu była stymulacja zmysłów: słuchu, smaku, węchu, dotyku, termorecepcji oraz propriocepcji. Zapach ciasteczek i lukrowanie ich w akompaniamencie świątecznych piosenek pozwoliło na stworzenie prawdziwie świątecznej atmosfery.

 

***
Dary Jesieni
Na naszych pierwszych zajęciach rozpoznawaliśmy różne dźwięki stymulując zmysł słuchu z wykorzystaniem darów jesieni. Dodatkowo wzbogaciliśmy działania o doznania dotykowe i słuchowe próbując rozpoznać kolegę, koleżankę za pomocą głosu i dotyku. Wspólnie stwierdziliśmy, że zmysły odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu oraz że łatwiej rozpoznać koleżankę, kolędę jak użyjemy kilku zmysłów. Zajęcia wywołały wiele radości. Smerfy z niecierpliwością czekają na kolejne działanie.
 

Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne