Ułatwienia dostępu

"Mali podróżnicy w różnych krajach Europy"

***

W piątek w ramach innowacji "Mali podróżnicy w różnych krajach Europy" grupy Krasnoludków i Niedźwiadków uczestniczyły w zajęciach po tytułem Dania - kraj Wikingów, klocków LEGO i Andersena. Wychowankowie zobaczyli film edukacyjny, który przybliżył im podstawowe informacje o kraju i historię powstawania klocków LEGO. Przedszkolaki w grupach układały z puzzli flagę Danii. Na Wyspach Owczych przeliczały i dodawały owce. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące baśni Andersena. W tym dniu dzieci przyniosły swoje konstrukcje z LEGO, z których powstała wystawa. Eksponaty pięknych budowli mogły podziwiać wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Największą frajdę sprawiło jednak wspólne budowanie z klocków LEGO i LEGO Duplo.

***

W czwartek 12 stycznia grupy Krasnoludków i Niedźwiadków w ramach innowacji "Mali Podróżnicy w różnych krajach Europy" poznawały kolejny kraj - Włochy. Dzieci obejrzały prezentację na temat tego kraju, jego ciekawych miejsc i zabytków. Tańczyły włoski taniec Tarantella, budowały Koloseum, płynęły gondolą po weneckich kanałach i przymierzały weneckie maski karnawałowe. Przedszkolaki poznawały kilka słów w języku włoskim i obserwowały wybuch wulkanu. W tym dniu nie mogło zabraknąć włoskiej kuchni. Dzieci przygotowały pizzę, którą chętnie zjadły, a na obiad było spaghetti.

 
 
***
"Mali podróżnicy w różnych krajach Europy" poznali Hiszpanię. Przedszkolaki dotarły do Hiszpanii samolotem gdyż to odległy kraj. Powitały się w języku hiszpańskim Buenos dias. Oglądały na mapie Hiszpanię i zastanawiały się czy rzeczywiście jej kształt przypomina byczą skórę. Potem wspólnie starały się ułożyć hiszpańską flagę z pomponów. Brały udział w zabawach Zorro i La Tomatine czyli bitwie na pomidory. Bardzo podobało się dzieciom odgrywanie corridy - walki matadora z bykiem. Następnie dzieci brały udziału w zbiorach pomarańczy, które trzeba było wydmuchać do obręczy. Nie zabrakło też rywalizacji sportowej piłkarzy hiszpańskich i polskich - slalom z piłką. No i tańca flamenco w hiszpańskich strojach z wachlarzami. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Chłopcy piłki a dziewczynki wachlarze. Wszyscy pożegnali się po hiszpańsku Adios Amigos.


Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne