Ułatwienia dostępu

Logośniadanka

***

Podczas mijającego tygodnia grupy starsze poznały bajkę logopedyczną "O Języczku Łakomczuszku".

***

W tym tygodniu grupy starsze ćwiczyły pionizację języka przy pomocy cheerosa, trzymając go za górnymi zębami.

***

W tygodniu przed i poświątecznym starszaki ćwiczyły "słodkie miny". Usta dzieci były posmarowane miodem i musieli je najpierw skleić razem, a potem dokładnie oblizywać.

***

Tym razem grupy starszaków w ramach innowacji "Logośniadanka" ćwiczyły ze słomkami - wydmuchiwały powietrze do szklanek, robiąc "wiosenną burzę".

***

W tym tygodniu starszaki wykonywały ćwiczenia języka z tik-takiem. Przesuwały go w przestrzeni pomiędzy górną wargą a dziąsłem.

***

Tym razem w ramach innowacji "Logośniadanka" starszaki ćwiczyły pionizację języka przy pomocy opłatków (można też użyć do tego ćwiczenia andrutów lub wafelków). Każdy otrzymał kawałek opłatka, który trzeba było przykleić na podniebieniu, a później przy otwartej buzi ściągnąć go językiem i zjeść.

***

W tym tygodniu starszaki w ramach innowacji "Logośniadanka" ćwiczyły swoje języki, wykorzystując do ćwiczeń wykałaczkę i płatek śniadaniowy. Za pomocą języka przesuwały go w lewo i prawo oraz w górę.

***

W pierwszym tygodniu trwania innowacji starszaki z grup Kaczuszek, Krasnoludków i Niedźwiadków ćwiczyły usta ze słomkami. Wykonywały dzióbki i uśmiechy razem z kolorowymi rekwizytami. Później mogły skosztować pysznej herbatki pitej właśnie przez słomki - wcześniej zostały poinstruowane, jak prawidłowo pić przez słomkę.


Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne