Ułatwienia dostępu

Aktualności

Wycieczka do Hiszpanii

 
W ubiegłym tygodniu grupy Krasnoludków i Niedźwiadków w ramach innowacji  "Mali podróżnicy w różnych krajach Europy" poznawały Hiszpanię. Przedszkolaki dotarły do Hiszpanii samolotem gdyż to odległy kraj. Powitały się w języku hiszpańskim Buenos dias. Oglądały na mapie Hiszpanię i zastanawiały się czy rzeczywiście jej kształt przypomina byczą skórę. Potem wspólnie starały się ułożyć hiszpańską flagę z pomponów. Brały udział w zabawach Zorro i La Tomatine czyli bitwie na pomidory. Bardzo podobało się dzieciom odgrywanie corridy - walki matadora z bykiem. Następnie dzieci brały udziału w zbiorach pomarańczy, które trzeba było wydmuchać do obręczy. Nie zabrakło też rywalizacji sportowej piłkarzy hiszpańskich i polskich - slalom z piłką. No i tańca flamenco w hiszpańskich strojach z wachlarzami. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Chłopcy piłki a dziewczynki wachlarze. Wszyscy pożegnali się po hiszpańsku Adios Amigos.

 


Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne