Ułatwienia dostępu

Aktualności

Smerfy w świecie dinozaurów

Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nadal nie przestają zachwycać. W czasie wielu zabaw dzieci poznały historię dinozaurów, ich rodzaje oraz bardzo trudne nazwy. Przedszkolaki dowiedziały się kim jest i czym się zajmuje paleontolog a następnie same próbowały swoich możliwości w tym kierunku. Smerfy szukały prehistorycznych zwierząt w "kolorowej lawie" oraz z wielki zaangażowaniem próbowały pomóc "wykluć" się dinozaurom z jajka. Same niejednokrotnie w zabawach ruchowych i logorytmicznych naśladowały odgłosy i sposób poruszania się wybranego dinozaura. Dzieci stworzyły dinozaura z figur geometrycznych a następnie obserwowały jak zmienia kolory pod wpływem zmiany światła. Pomagały Dinorobotowi dotrzeć do celu programując jego drogę. Rozwijały swoją kreatywność i zdolności manualne poprzez prace plastyczne. Tydzień z dinozaurami obfitował w wiele atrakcji, które nie raz wywołały uśmiech na twarzach przedszkolaków.

 


Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne