Ułatwienia dostępu

Aktualności

Smerfy lubią jesienny deszcz

W ostatnim tygodniu października przedszkolacy skupili się na jesiennej aurze, uczestnicząc w zajęciach polisensorycznych o tematyce jesiennej. Sporo czasu spędziliśmy na rozmowach o deszczu- słuchaniu jego odgłosów. Dzieci miały również okazję uczestniczyć w eksperymentach badawczych. Stworzyliśmy chmurę i przy użyciu wody wywołaliśmy deszczyk. Obserwowaliśmy „deszcz w szkle”, do którego wykorzystaliśmy piankę i niebieską farbę. Smerfy z wielką przyjemnością pokonywały deszczowy tor przeszkód – skacząc po kałużach i kamieniach rzecznych. Pamiętaliśmy także o oddechu. Dzieci wykonały pracę plastyczną „Deszcz”, która została połączona z ćwiczeniami oddechowymi. Dmuchanie przez słomkę na plamy z farby pozwoliło wyczarować deszcz na kartce. Jednak najbardziej przedszkolakom spodobały się wirujące krople deszczu zamknięte w woreczkach, które mogły zabrać do domu.


Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne