Ułatwienia dostępu

Aktualności

Dzień Dinozaura w Krasnoludkach i Niedźwiadkach

W poniedziałek 27 lutego grupy Krasnoludków i Niedźwiadków obchodziły Dzień Dinozaura. Z tej okazji przedszkolaki obejrzały film edukacyjny, który przybliżył im różne gatunki dinozaurów, ich wygląd i zwyczaje. Następnie dzieci samodzielnie dopasowywały bardzo trudne nazwy dinozaurów do ilustracji. Oglądały też zabawkowe sylwety zwierząt, przyniesione przez kolegę z młodszej grupy, który jest ich pasjonatem. Potem z wielkim zaangażowaniem dzieci wcieliły się w rolę paleontologów i wykopywały szkielety dinozaurów. Wykonywały zadanie matematyczne z jajkami dinozaurów, a także poruszały się po ich śladach, co wcale nie było proste. Największą atrakcją było obserwowanie  wykluwania się dinozaurów z lodowych jaj, przy użyciu soli i ciepłej wody. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne oczywiście były to dinozaury. Przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem działały na zajęciach.


Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne