Ułatwienia dostępu

Aktualności

Wizyta pani krawcowej w grupie krasnoludków

W piątek w grupie Krasnoludków gościła pani Irena Cnota – babcia naszej koleżanki Laury, która jest krawcową. Pani Irena z ochotą opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, zapoznała z przyborami krawieckimi tj.: igła, nożyce, centymetr krawiecki, szpulki z nićmi, naparstek. Dzieci poznawały kolejne etapy powstawania ubrania: zdejmowanie miary, wykrój, rysowanie wykroju na materiale, szycie na maszynie. Krasnoludki mogły przyjrzeć się temu jak działa maszyna do szycia. W czasie zajęć Pani Irenka uszyła sukienkę i czapeczkę dla wybranej przez dzieci lalki. Wszystkie dzieci stwierdziły, że to bardzo trudna praca. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane zajęciami. Na koniec spotkania pięknie podziękowały babci koleżanki Laury za przybycie i za uszycie pięknego ubrania dla lali.

 

Wiosenna łąka muzyką malowana

"Wiosenna łąka muzyką malowana" to temat naszego kolejnego działania w ramach realizacji innowacji pedagogicznej Smerfy zmysłami poznają świat. Tym razem, aby zadbać o naszą percepcje słuchową i wzrokową przenieśliśmy się na wiosenną łąkę. W pierwszej części zajęć dzieci doświadczały różnych dzięków same tworząc muzykę a następnie w akompaniamencie muzyki spokojnej i relaksacyjnej przeniosły swoje odczucia na folię spożywczą. Podczas tej działalności plastycznej Smerfy stymulowały zmysł dotyku oraz wzroku, doskonaliły małą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwijały kreatywność. Zabawa pozwala w pełni rozwijać potencjał twórczy naszych małych artystów.

 

Ciekawy zawód rodzica - warsztaty florystyczne w grupie Smerfów

W piątek 26 maja Smerfy miały okazję uczestniczyć  w niecodziennych zajęciach - warsztatach florystycznych. Zaprosiliśmy do naszej grupy mamę naszej grupowej koleżanki Zuzi - panią Darię, która jest florystką. Pani Daria, wytłumaczyła przedszkolakom czym zajmuje się florysta, jakich narzędzi i przyborów używa w swojej pracy. Wyjaśniła dzieciom po co ludzie tworzą bukiety i różne kwiatowe kompozycje oraz przedstawiał wybrane gatunki kwiatów. Następnie Smerfy przystąpiły do działania - usiadły przy stole i rozpoczęły zabawę w małego florystę. Każdy przedszkolak umieścił w doniczce z mokrą gąbkę wybrane przez siebie kwiaty. Z przyniesionych przez panią Darię prawdziwych kwiatów: róż, goździków, gerberów i innych roślin, dzieci stworzyły własne, niepowtarzalne kompozycje, które wręczyły swoim mamom z okazji Dnia Matki.
Warsztaty florystyczne bardzo zaangażowały dzieci do działań. Podczas tworzenia bukiecików przedszkolaki rozwijały zmysł wzroku i węchu, doskonaliły motorykę rąk oraz precyzję i dokładność a także wzbogaciły słownictwo. Bardzo dziękujemy pani Darii za cenne wskazówki, zaangażowanie, przygotowane materiały i poświęcony swój czas.

 

Dzień Rodziny

W dniach 16-24 maja w naszym przedszkolu gościliśmy wyjątkowych i wspaniałych gości - rodziców naszych wychowanków. Z tej okazji dzieci ze wszystkich grup wiekowych, w poszczególnych dniach zapraszały swoich rodziców na występ przygotowany z okazji Święta Rodziny. Pani Dyrektor przedszkola bardzo serdecznie powitała wszystkich gości. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne. Rodzice z wielkim zachwytem obserwowali swoje pociechy i nagradzali gromkimi brawami. Na koniec programu artystycznego rodzice otrzymali przygotowane przez dzieci prezenty wraz z życzeniami. Spotkania zakończyły się słodkim poczęstunkiem. Bardzo dziękujemy rodzicom za tak liczny udział w akademiach.

 

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne