DZIEŃ PSZCZOŁY W GRUPIE PSZCZÓŁKI
21 maja przedszkolaki z grupy Pszczółki obchodziły Dzień Pszczoły. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny, który przybliżył im podstawowe wiadomości dotyczące życia i znaczenia tych niewielkich lecz tak ważnych owadów. Informacje o pszczołach dzieci utrwalały przy tablicy z kolorowymi planszami, dzięki którym można było się dowiedzieć jak zbudowana jest pszczoła, kto mieszka w ulu, co to jest zapylanie oraz co zagraża pszczołom i jak można im pomagać. Następnie dzieci przystąpiły do zadań i zabaw: przeliczały komórki w plastrach miodu i łączyły je z pszczołą oznaczoną odpowiednią cyfrą. Przy muzyce „Lot trzmiela” szukały uli dla swoich pszczół odznaczonych drukowanymi literami. Następnie była zabawa w zapylanie – dzieci slalomem przenosiły na łyżce pomponiki (pyłek) z kwiatka na kwiatek. Przedszkolaki poznały także pracę pszczelarza i niektóre jego sprzęty. Na koniec wykonały pracę plastyczną Pszczoła i skosztowały miodu. To był pracowity dzień tak jak u pszczół. W nagrodę za pracę i zaangażowanie przedszkolaki otrzymały medale przyjaciela pszczół.