Start Witamy "ZACZAROWANA POLANA" - kółko plastyczne
Zaczarowana polana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
Witajcie niestety nie możemy się spotkać w przedszkolu, dlatego też wysyłam Wam propozycje jakimi możecie malować, a zarazem świetnie się bawić.

RYSOWANIE WĘGLEM.

Do rysowania węglem najlepsze są papiery o powierzchniach nieco szorstkich (pakowe, szare lub białe, można też rysować na gazecie. Przy rysowaniu można uzyskać kreski o różnych walorach od jasnej do czarnej. Na początku pracy trzeba rysować lekko. Niepotrzebne linie dadzą się łatwo usunąć np. kawałkiem flaneli. Nie pokrywamy całej powierzchni papieru węglem. Czyste plamy są ważnym elementem w kompozycji, dają kontrast. Utrwalamy lakierem do włosów lub mlekiem. Malować można dowolne kompozycje.

METODA PALUSZKOWA

To rodzaj stemplowania palcami, polega na delikatnym zanurzeniu “poduszki” palca w farbie plakatowej, a następnie na przeniesieniu farby na papier. W zależności od siły nacisku, odbitki będą słabsze lub bardziej wyraziste. Podczas tworzenia pracy można wykorzystać kilka kolorów, pamiętając podczas zmiany farby o oczyszczeniu palca z farby wcześniej stosowanej.
Podobnie jak metoda paluszkowa, rodzajem stemplowania jest również
odbijanie stóp i dłoni
: na białych lub kolorowych kartkach papieru odbijamy stopy i dłonie. Następnie tworzymy z nich kompozycje, uzupełniając je przy pomocy pędzla farbami plakatowymi. Zobaczcie przykładowe realizacje

MALOWANIE NA WILGOTNYM PAPIERZE (MOKRE W MOKRYM)
Kartkę z bloku rysunkowego nawilżamy wodą. Na mokrej powierzchni malujemy akwarelami. Kolory powinny się zlewać i łączyć ze sobą, tworząc jednocześnie ciekawe wzory. Obrazek po wyschnięciu ma bardzo delikatne barwy i lekko zaznaczone kontury przedmiotów. Technikę tę można wykorzystać, przygotowując papier do wycinanek lub tło obrazu.

Można też arkusz białego papieru mocno zgnieść i dopiero zmoczyć w wodzie. Wyciągamy i rozkładamy i malujemy. Pracę można przykleić na arkusz brystolu i umieścić w ramce.

Udanej Zabawy i do zobaczenia w przedszkolu

Pozdrawiam Marzena Seget

Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Dzięki edukacji plastycznej dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli i emocje ale również zaspokaja swoją osobowość. Przede wszystkim zajęcia te dostarczają dziecku wiele satysfakcji i zadowolenia z własnego działania. W naszym przedszkolu prowadzimy zajęcia rozwijające plastyczno - techniczne uzdolnienia dzieci - kółko plastyczne "ZACZAROWANA POLANA"

Zajęcia prowadzi pani mgr Marzena Seget w czwartki o godz. 12.15 - 13.00.

Na parterze naszego przedszkola mogą Państwo zobaczyć prace wykonane przez dzieci na kółku plastycznym.

A oto galeria naszych prac:

Poprawiony: sobota, 31 października 2020 13:50

Moderator: Karolina Szulc