Start PRZEDSZKOLAKI ZWIEDZAJĄ SWOJĄ "MAŁĄ OJCZYZNĘ"
PRZEDSZKOLAKI ZWIEDZAJĄ SWOJĄ "MAŁĄ OJCZYZNĘ" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Sobol   

W ostatnim tygodniu w naszym przedszkolu królował temat ojczyzny. Dzieci poznawały kraj, w którym mieszkają, zapoznały się z takimi pojęciami jak: mapa Polski, Polska, godło, flaga, hymn i wykonały prace plastyczne związane z tą tematyką. Poznały także legendę o powstaniu Polski (“O Lechu, Czechu i Rusie) oraz o powstaniu naszej wsi Lubomi. Aby jeszcze lepiej zrozumieć tematykę zajęć, przedszkolaki wybrały się na wycieczkę po naszej miejscowości. Dzieci oglądały Urząd Gminy, pocztę w Lubomi, Gminny Ośrodek Kultury, Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej, Kościół pw. św. Marii Magdaleny oraz Kaplicę św. Jana Nepomucena. Wycieczka, choć miała wymiar dydaktyczny, wszystkim przedszkolakom bardzo się podobała.

Poprawiony: poniedziałek, 06 maja 2019 18:57
 

  

Copyright © 2013 Przedszkole w Lubomi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Moderator: Aleksandra Sobol
Administrator strony: Ryszard Popardowski

Best free joomla templates

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości