Start NIE TRUJ SĄSIADA - podsumowanie dzialań
NIE TRUJ SĄSIADA - podsumowanie dzialań PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Sobol   

W ramach posumowania działań akcji „Nie truj sąsiada” w naszym Przedszkolu odbył się konkurs ekologiczny dla naszych wychowanków. Gośćmi konkursu byli: zastępca wójta Gminy Lubomia – Pan Bogdan Burek, redaktor Nowin Wodzisławskich – Pani Magdalena Sołtys, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, najstarsze grupy dzieci wraz z wychowawcami. Konkurs przygotowały oraz przeprowadziły koordynatorki działań: Aleksandra Sobol i Michalina Dudzik. Pani Dyrektor Grażyna Brachmańska serdecznie powitała zebranych gości. Konkurs rozpoczęliśmy od spotu reklamowego, który przedstawił nasze całoroczne działania w ramach projektu Gmina z dobrą energią. Następnie przystąpiliśmy do 5 konkurencji o tematyce ekologicznej. Dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat ochrony środowiska. Konkurencje były wzbogacane zabawami muzyczno-ruchowymi. Jednak największe wrażenie na wszystkich zrobił pokaz mody ekologicznej. Każda z grup zaprezentowała swój strój ekologiczny wykonany ze „śmieci”. Gdy zabawa dobiegła końca, przewodniczący jury – pan Bogdan Burek wręczył uczestnikom dyplomy i nagrody, jednocześnie zwracając uwagę na wysoki poziom wiedzy naszych wychowanków. Przedszkolaki z kółka tanecznego „Fantazja” na zakończenie w prezencie zatańczyły taniec świąteczny. Całe spotkanie podsumowała pani Dyrektor, dziękując wszystkim za udział w konkursie oraz jego przygotowanie. Pani Dyrektor zwróciła również uwagę, jak ważne jest dbanie o otaczające nas środowisko oraz uczenie postaw proekologicznych już od najmłodszych lat. Przedszkolaki otrzymały od zastępcy wójta Gminy Lubomia nowy ekologiczny kosz na śmieci w postaci zielonego hipopotama, który będzie w naszym Przedszkolu zbierał nakrętki. Za tak duży, zielony prezent serdecznie dziękujemy! Dziękujemy również naszemu sponsorowi – Sołtysowi Sołectwa Lubomia – Pani Maryli Fibic za ufundowanie nagród konkursowych. Jesteśmy dumni z naszych działań, które świadczą o naszej proekologicznej postawie i z całą pewnością będziemy je kontynuować w przyszłości.

Poprawiony: sobota, 16 grudnia 2017 13:26
 

  

Copyright © 2013 Przedszkole w Lubomi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Moderator: Aleksandra Sobol
Administrator strony: Ryszard Popardowski

Best free joomla templates

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości