Start Zielony Dzień - spotkanie z Inspektorem do spraw ochrony środowiska
Zielony Dzień - spotkanie z Inspektorem do spraw ochrony środowiska PDF Drukuj Email

23 listopada odwiedziły nas Panie ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim. W tym dniu wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na zielono. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor, witając panie do spraw ochrony środowiska – Panią Rozalię Kozioł i Panią Dominikę Styrnol. Pani Rozalia rozpoczęła swoją prelekcję od rozmowy z dziećmi na temat: czym jest środowisko oraz w jaki sposób możemy dbać o otaczającą nas przyrodę. Wypowiedzi zostały wzbogacone o bardzo ciekawe przykłady i ilustracje. Następnie przedszkolaki przeszły do działań praktycznych. Zbierały różnego rodzaju śmieci do specjalnie przygotowanych worków, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Dzieci z lubomskiego przedszkola bardzo dobrze wywiązały się ze swojego zadania i z wielką ochotą podejmowały kolejne wyzwania. Każdy uczestnik otrzymał odznakę przyjaciela przyrody: „Jestem eko”. Brawo!  Na zakończenie wszyscy otrzymali kolorowanki utrwalające zdobytą wiedzę oraz gry edukacyjne. Wychowankowie gromkimi brawami serdecznie podziękowali paniom za edukacyjne spotkanie oraz wręczyli własnoręcznie zrobione ekologiczne upominki. Ten dzień przedszkolaki na pewno zapamiętają na długo. Dzieci zostały uwrażliwione na problemy środowiska naturalnego oraz zachęcone do aktywnej postawy w działaniu na rzecz ochrony przyrody.

Best free joomla templates