Start SPOTKANIE Z PANIAMI Z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH
SPOTKANIE Z PANIAMI Z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Sobol   

30.03.2017 - nasze przedszkole odwiedziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które zaprezentowały przedszkolakom regionalne stroje naszych babć na różne okazje. Opowiedział do czego służą poszczególne części garderoby oraz jak nazywają się w gwarze śląskiej. Pani Barbara Pytlik przypomniała dzieciom tradycje i zwyczaje wielkanocne a Panie z Koła Gospodyń Wiejskich pokazały jak zrobić palmę wielkanocną. Na samym końcu spotkania dzieci z grupy Pani Basi w pięknych strojach śląskich zatańczyły tańce do piosenek śląskich takich jak: Owczarek, Gołąbek i Szła baba na ryby. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie i poświęcony czas.

Poprawiony: wtorek, 18 kwietnia 2017 23:18
 

  

Copyright © 2013 Przedszkole w Lubomi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Moderator: Aleksandra Sobol
Administrator strony: Ryszard Popardowski

Joomla 1.5 free templates

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości