Start CHĘTNIE POMAGAMY - PODSUMOWANIE PROJEKTU UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"
CHĘTNIE POMAGAMY - PODSUMOWANIE PROJEKTU UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aleksandra Sobol   

(zobacz galerię)

24 lutego 2017 w naszym przedszkolu zakończyliśmy realizację projektu UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Coraz częściej widzimy i słyszymy o tragediach jakie dotykają bezbronne dzieci. Problem ten jest bardzo poważny. Co roku ponad 1.5 miliona niewinnych dzieci umiera z powodu chorób, braku możliwości leczenia ich a nawet zapobiegania im. Projekt UNICEF „Wszystkie Kolory Świata" poruszył ten problem i poprzez jego realizację chcemy zachęcić wszystkich do pomagania dzieciom w Angoli. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Angoli, tak, aby ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną takimi chorobami jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka. W efekcie powstało 38 przepięknych laleczek. W piątek podczas podsumowania projektu dzieci zobaczyły film o Angoli, zaprezentowały wierszyki o mieszkańcach z różnych stron świata, zaśpiewały piosenkę oraz zagłosowały na najbardziej oryginalną lalkę, która przechodzi do kolejnego etapu (więcej informacji pojawi się wkrótce). Laleczki można było zakupić za minimum 10zł a zebrane pieniądze zostaną przekazane przez koordynatora działania (p.Jadwigę Michulec) na konto UNICEF. Uzbieraliśmy kwotę 850zł. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, rodzicom za pomoc wykonaniu pomysłowych laleczek. Natomiast My, jako przedszkole jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy przyczynić się do ratowania życia dzieci z Angoli, pogłębić wiadomości i umiejętności naszych wychowanków a także wzbogacić się o nowe doświadczenia. Jesteśmy dumni z przebiegu całego projektu w naszym przedszkolu. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w walce z tak poważnym problemem, bo przecież wszystkie dzieci nasze są…” (Majka Jeżowska).

 

  

Copyright © 2013 Przedszkole w Lubomi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Moderator: Aleksandra Sobol
Administrator strony: Ryszard Popardowski

Joomla 1.5 free templates

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości