Start Witamy Logopedia
Logopedia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

W naszym przedszkolu prowadzimy zajęcia logopedyczne. Uczestniczą w nich przedszkolaki, u których w wyniku przesiewowego badania mowy stwierdzono problemy. Dzieci te objęte są terapią logopedyczną (zajęcia w małych zespołach, parach lub indywidualne). Celem terapii jest:

• usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego,
  • kształtowanie prawidłowego toru oddechowego,
  • rozwijanie słuchu fonematycznego,
  • eliminowanie indywidualnych problemów z wymową
  • wzbogacanie słownictwa i umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych.

Terapię logopedyczną prowadzi:

pani Magdalena Wojak-Cerkowniak (w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wczesnego wspomagania rozwoju dziecka)

Adres e-mail do kontaktu: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Do zadań logopedy w przedszkolu należy:

• diagnozowanie logopedyczne, w tym prowadzenie badań przesiewowych w celu ustalenia stanu mowy oraz poziomu rozwoju językowego uczniów;
  • prowadzenie zajęć logopedycznych dla uczniów oraz porad i konsultacji dla rodziców i nauczycieli w zakresie stymulacji rozwoju mowy uczniów i eliminowania jej zaburzeń;
  • organizowanie pomocy logopedycznej;
  • podejmowanie działań profilaktycznych zapobiegających powstawaniu zaburzeń komunikacji językowej we współpracy z rodzicami uczniów;
  • wspieranie nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych i innych specjalistów;

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
Godziny terapii

9:45 -12.00

8:15 - 15.00