Start Witamy CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
Cała Polska czyta dzieciom PDF Drukuj Email

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wiesława Szymborska

Przedszkole w Lubomi nieustanie dba o prawidłowy rozwój naszych najmłodszych. Wiemy jak ważną rolę w życiu młodego człowieka odgrywa czytanie…czytanie od najmłodszych lat. Nauczycielki w ramach poobiedniego odpoczynku czytają wychowankom ich ulubione, bajki, godki śląskie, opowiadania czy wiersze. Organizowane są także spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, do których angażowani są rodzice.

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" na wspólne czytanie w grupie "Biedroneczki" zostały zaproszone cztery mamy. Jako pierwsza - 15 marca - bajkę "Wierny Jan" czytała pani Beata Kopel. W następnym tygodniu gościliśmy aż dwie mamy - we wtorek 21 marca panią Joannę Pytlik Primus, która przeczytała bajkę "Titelitury", natomiast w piątek 24 marca panią Rozalię Kozioł, która czytała dzieciom bajkę "Diabeł z trzema złotymi włosami". Pani Rozalia zrobiła "Biedroneczkom" miłą niespodziankę, przynosząc im kolorowanki przedstawiające postacie z czytanej bajki. Jako ostatnia - 28 marca - odwiedziła nas pani Barbara Cyfka z bajką "Stoliczku nakryj się". Dzieci bardzo chętnie i aktywnie słuchały opowiadań rodziców, odpowiadając następnie na zadawane przez nauczycielkę pytania dotyczące ich treści. Każda mama otrzymała również od grupy drobny upominek w podziękowaniu za poświęcony czas.

30.03.2017 - grupę kaczuszek odwiedziła Pani Katarzyna Hojka - mama Anastazji. Pani Kasia przeczytała bajkę "O Waligórze i Wyrwidębie" z serii bajek "O smokach, rycerzach i przedziwnych zwierzach" Marzeny Kwietniewskiej - Talarczyk.Pani Kasi bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przeczytaną bajkę.

23.03.2017 - grupę kaczuszek odwiedziła Pani Żaneta Wawryk - mama Jakuba. Pani Żaneta przeczytała bajkę "O rybaku i złotej rybce" z serii bajek "O smokach, rycerzach i przedziwnych zwierzach" Marzeny Kwietniewskiej - Talarczyk.

Tego samego dnia grupę krasnoludków odwiedziła Pani Małgorzata Korzonek - mama Kingi, która przeczytała sześciolatkom bajkę pt. "Karolek Kominiarczyk". Bajki bardzo się dzieciom spodobały i wywołały wiele pozytywnych emocji. Pani Żanecie i Pani Małgosi bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przeczytane bajki.

22.03.2017 - aby jeszcze bardziej podkreślić jak bardzo ważny jest dla nas rozwój młodego człowiek poprzez czytanie zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Doktor Iwonę Konopnicką (więcej - aktualności).

09.03.2017 - grupę kaczuszek, odwiedziła mama Kamili, Pani Beata Prusowska przeczytała bajkę w gwarze śląskiej - autorstwa - Brunona Strzałki - "Jak utoplec we młynie za młynarczyka służył". Dzieciom bajka w gwarze śląskiej bardzo się spodobała, chętnie powtarzały słowa po śląsku. Pani Beacie bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przeczytane bajki.

02.03.2017 -grupę kaczuszek po obiedzie odwiedziła Pani Danuta Chrystof - mama Pauliny. Pani Danuta przeczytała przedszkolakom bajkę pt."Szklana góra" z serii bajek ". O smokach, rycerzach i przedziwnych zwierzach" Marzeny Kwietniewskiej - Talarczyk. Po wysłuchaniu Bajki dzieci odpowiadały na pytania nauczycielki zawiązane z treścią bajki. Szczególnie zwracano uwagę na wypowiadanie się "pełnymi zdaniami". Pani Danucie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przeczytanie bajki.

01.03.2017 - grupę krasnoludków odwiedziła mama Kasi  - Pani Urszula Łach. Pani Urszula przeczytała dzieciom bajkę pt. "Julek i Julka". Dzieci bardzo uważnie słuchały bajek opowiadających o przygodach głównych bohaterów. Przedszkolaki dostały w prezencie zakładkę do książki - zrobione ręcznie. Pani Urszuli bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przeczytane bajki.

Poprawiony: wtorek, 18 kwietnia 2017 23:33

Best free joomla templates