MY NA FACEBOOK

Start PSZCZÓŁKI 29 październik
29 październik PDF Drukuj Email

Witam bardzo serdecznie wszystkie dzieciaki! Witam Rodziców!

Dzisiaj w dalszym ciągu porozmawiamy sobie o Polsce i naszej miejscowości - Lubomi.

1. Zabawy na powitanie:

"Żółwik" (opis zamieszczony wczoraj).

" Witamy się różnymi częściami ciał". Dziecko staje na przeciwko osoby prowadzącej i wita się z nią poszczególnymi częściami ciała (witamy się łokciami, czołami, kolanami, plecami...).

Ćwiczenia dużych grup mięśni – Pokaż to, co powiem. Osoba prowadząca wymienia nazwy części ciała, a dziecko pokazuje je najpierw powoli i stopniowo coraz szybciej.

Ćwiczenia równowagi – Kto to potrafi? Dziecko dotyka prawym łokciem lewego kolana i odwrotnie; łapie prawą ręką lewej za plecami i odwrotnie; staje na palcach; staje na piętach.

Podskoki – Kto podskoczy najwyżej? Dziecko podskakuje obunóż w miejscu z klaśnięciem nad głową.

2. Zabawa STOP – osoba prowadząca prosi dziecko, aby wygodnie usiadło i w skupieniu obejrzało legendę "O Lechu, Czechu i Rusie" (historia powstania naszej ojczyzny)

Wspólne opowiadanie jej treści.

3. Ćwiczenie twórcze – wypowiedzi dzieci na temat: co by było, gdyby...

- w naszej miejscowości uschły wszystkie rośliny?

- w środku Lubomi wylądował statek kosmiczny?

- z chmur na nasze przedszkole padała gorąca czekolada?

4. Zabawa "Gdzie mieszkam? – osoba prowadząca sprawdza, czy dziecko potrafi się przedstawić i podać swój adres.

5. Zabawa ruchowa – Krzesełko. Utrwalanie kierunków w przestrzeni . Dziecko ustawia na dywanie krzesełko i w dowolny sposób porusza się po pokoju. Kiedy muzyka milknie wykonuje polecenia prowadzącego, które będą brzmieć następująco: "Stań za krzesłem", "Stań przed krzesłem", "Stań na krześle", "Usiądź na krześle", "Stań po prawej stronie krzesła", "Stań po prawej stronie krzesła", "Wejdź pod krzesło", "Stań daleko od krzesła", "Stań blisko krzesła".

6. Zabawa ruchowa „Dom, przedszkole, Delikatesy” – dziecko siada na dywanie. Osoba prowadząca wyznacza na dywanie miejsca, które będą pełniły rolę domu, przedszkola lub Delikatesów (można położyć np. zabawkę). Dziecko porusza się po dywanie przy dowolnej piosence. Podczas pauzy w muzyce prowadzący mówi: "dom". Wtedy dziecko staje na miejscu, które pełni rolę domu. Później dalej tańczy. Na następnej pauzie po usłyszeniu hasła "przedszkole" staje na miejscu, które pełni rolę przedszkola. To samo robi przy haśle "Delikatesy". Zabawę można powtórzyć kilka razy. Dziecko może powiedzieć jaką głoskę słyszy na początku słów dom, przedszkole, Delikatesy, podzielić słowa na sylaby.

8. Dziecko starsze! Dzielenie nazw miast na sylaby i wskazywanie pierwszej i ostatniej głoski: Poznań, Warszawa, Gdańsk, Koszalin, Zakopane, Łódź, Szczecin, Kraków, Karpacz, Bytom, Chełm, Sopot, Jasło, Bydgoszcz, Lublin, Katowice.

9 Dziecko starsze! Zadanie „Imię z gazety” – dziecko pisze na kartce swoje imię, później szuka w gazetach literek z których można stworzyć jego imię i wycina je. Następnie przykleja je na kartce, tak aby powstało imię dziecka.

10. Dla utrwalenia wiadomości o Polsce proszę włączyć dziecku piosenkę.

Życzę miłej zabawy - Jadwiga Michulec

Poprawiony: środa, 28 października 2020 21:03