MY NA FACEBOOK

Start KACZUSZKI J. angielski
J. angielski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator

Propozycja zajęć z języka angielskiego dla dzieci z GRUPY 1 – KACZUSZKI (2.11.20 – 6.11.20)

1. Hello! How are you? Powiedz i pokaż jak się dziś czujesz. Do wyboru mamy znane Ci zwroty I’m fine (ajm fajn)/ OK (ołkej) / so, so (soł, soł) / not very well (nat weri łel)
  2. Zaśpiewaj piosenkę na przywitanie.
  3. Dziś nauczymy się nazywać przybory szkolne. Zobacz to nagranie i powtarzaj głośno.
  4. Jeśli macie w domu przygotujcie te przybory, które przed chwilą zobaczyliście w nagraniu. Zabawcie się w grę What’s missing? Czego tu brakuje? Jedna osoba zamyka oczy (close your eyes), druga w tym czasie zabiera jeden z przyborów, otwieramy oczy (open your eyes) i zgadujemy czego brakuje (What’s missing?).
  5. Posłuchaj tej piosenki o przyborach.

6. Przygotowałam dla Was kartę pracy. Zobacz tutaj. Policz poszczególne przybory. W krateczkach zapisz odpowiednią cyfrę. Odpowiedz na pytanie: How many… (pens)? Ile długopisów? – Three (3), itd.

1. Poprzednim razem słuchaliście piosenki o dinozaurach i je liczyliście. Tym razem poruszajcie się do innej piosenki o dinozaurach.

8. Na koniec zagramy w powtórkową grę planszową. Potrzebne do niej będą 2 obrazkowe kostki do gry, które najlepiej będzie wykonać z pomocą Rodzica. Szablony kostek do wydruku oraz grę planszową znajdziecie tutaj.  Po przygotowaniu tych kostek będziecie mogli zagrać razem w grę planszową. INSTRUKCJA GRY: Przygotuj kostki z oczkami oraz pionki, a także obrazkowe kostki, które przed chwilą wykonaliście z papieru. Rzucamy zwykłą kostką, poruszamy się do przodu o ilość wyrzuconych oczek, następnie rzucamy 1 dowolną kostką obrazkową i nazywamy to co wypadło. Miłej zabawy.

Pozdrawiam Was – Ania Bizoń-Bobro

Moderator: Karolina Szulc