MY NA FACEBOOK

Start KACZUSZKI 30 październik
30 październik PDF Drukuj Email

Witam serdecznie Rodziców i Was kochane Kaczuszki!

1. Dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy od zabawy oddechowej. Potrzebne będą liście i słomka do napojów. Waszym zadaniem, dzieciaczki, jest przeniesienie kilku liści z jednej kupki na drugą  za pomocą słomki. Wciągnijcie powietrze przez słomkę pod którą znajduje się liść i  w ten sposób go przenieście.

2. Zabawa ruchowa ,,Wiatr i liście ". Potrzebne będą apaszki lub paseczki bibuły.

Kaczuszki, słuchajcie muzyki i poruszajcie się po pokoju do melodii ,,Marsz turecki" W.A. Mozatra.  Reagujcie na zmiany tempa i dynamiki

3. Do tej zabawy potrzebne będą skarby jesiennej przyrody (np.kasztany, liście, żołędzie, szyszki, orzechy, itp.) .

Rodzice, dajcie dziecku, np. 5 kasztanów, 4 szyszki, 3 żołędzie.

Dzieci- podzielcie liczmany na grupy- osobno kasztany, osobno szyszki, osobno żołędzie. Przeliczcie, ile macie kasztanów, ile szyszek, ile żołędzi ? Czego jest  najwięcej? Czego jest najmniej? O ile jest więcej kasztanów od żołędzi?  Czego jest więcej: kasztanów, czy szyszek i żołędzi razem?

4. Pobawcie się w zabawę rytmiczną  ,,Jeże"

4. Posłuchajcie tego wiersza H. Bechlerowej ,, O zielonym jeżu"

Pod kasztanem w gęstej trawie

Usnął jeżyk po zabawie.

Gdy coś nagle spadło z drzewa.

Za nim drugie, trzecie też...

Miało kolce, tak jak jeż.

Spojrzał jeżyk, w bok uskoczył

Przerażony przetarł oczy.

- Patrzę, patrzę i nie wierzę:

Czy to jeże, czy nie jeże?

Nie wiedziałem dotąd sam

Że zielonych braci mam.

Lecz ja w norce mam mieszkanie

A gdzie one? Na kasztanie!

Jeż nie pytał więc o nic

zmykał, jakby go kto gonił.

Sapał, mruczał, głosem gniewnym:

- Nie chcę mieć zielonych krewnych!

Odpowiedzcie na pytania: O kim opowiada wiersz? Co przytrafiło się jeżykowi? Kim były zielone ,,jeże"? Dlaczego jeż uważał, że kasztany to jego krewni?

5. Kaczuszki, co wspólnego mają jeże i kasztany? (kolce) . Kolce kują tak samo jak igła, która służy mamie do szycia. Powiedzcie, jaką głoskę słyszycie na początku słowa  igła ? ( i ).

Na pewno potraficie już rozpoznać literę i, I wśród innych liter. Wskażcie literę i,I w tym tekście:

Idzie Igor do Iwony,

Niesie misia i balony.

Dziś Iwony imieniny.

My irysy jej kupimy!

6. Poćwiczcie sobie pisanie litery i,I.

7. Dla chętnych praca plastyczna - ,,Jeż"

Życzę udanego weekendu! Pozdrawiam serdecznie- Basia Pytlik

Moderator: Karolina Szulc