MY NA FACEBOOK

Start KACZUSZKI 29 październik
29 październik PDF Drukuj Email

Dzień dobry kochane dzieciaczki! Witam Rodziców!

Dzisiaj podaję Wam propozycje jesiennych zabaw. Oto one:

1. Odpowiedzcie na jesienne zagadki

2. Teraz czas na zabawę dywanową ,,Liście, kasztany"

3.Teraz zabawa ,,Kogo brakuje?". Nazwijcie zwierzęta na tych 4 obrazkach sowa, wiewiórka, jeż, dzięcioł.

A teraz te obrazki - wiewiórka, dzięcioł, jeż. Kogo brakuje? (sowy).

4. Zapraszam do zabawy przy muzyce poważnej. Wykonujcie te same ruchy co pani na ekranie. Do tej zabawy potrzebne są 2 wycięte listki lub gałązki z listkami lub chusteczki w kolorach jesiennych liści.

Utwór to "Trepak" z baletu "Dziadek do orzechów" Piotra Czajkowskiego

5. Zabawa ,,Policz słowa". Potrzebne będą patyczki matematyczne lub paski gazety i biała kartka papieru. Kochani, będziemy teraz liczyć, ile słów (wyrazów) jest w każdym zdaniu. Ile słów, tyle patyczków (pasków), połóżcie na kartce. Oto pierwsze zdanie: Wiewiórka gromadzi zapasy (Dziecko powinno powtórzyć każde słowo osobno i każde wypowiedziane słowo to 1 położony patyczek) .

Oto kolejne zdania do ćwiczeń: Zwierzęta mają swoje zwyczaje/ Jeż ma ostre kolce/ Borsuk to czyścioch/ Po jesieni nastaje zima.

6. Zabawa w liczenie (do 5min.30 sek.)

7. Na zakończenie zabawcie się do piosenki ,,Grzybek tu, grzybek tam" ( od 1 min)- wersja 1

Do jutra kochani- Basia Pytlik
Poprawiony: środa, 28 października 2020 21:54