MY NA FACEBOOK


BIPStatystyka

Odsłon : 454004
Start KACZUSZKI
Kaczuszki
KATECHEZA NA DZIŚ - 26.05.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Dudzik   

Szczęść Boże!

1. Trzy tygodnie temu dużo mówiliśmy o Maryi – Mamie Jezusa. Dzisiaj zaczniemy od poproszenia jej, aby zaniosła nasze modlitwy do Boga. Proszę, żeby rodzice przeczytali kilka wezwań, które utworzą litanię, a dzieci będą odpowiadać „Módl się za nami”.

Maryjo, Matko Dzieciątka Jezus – módl się za nami.

Maryjo, opiekunko dzieci – módl się za nami.

Maryjo, pocieszycielko smutnych dzieci – módl się za nami.

Maryjo, wzorze dla naszych mam – módl się za nami.

2. Dzisiaj na katechezie będziemy mówili o kimś bardzo ważnym. Posłuchajcie krótkiej zagadki:

Dobra, miła i kochana,

O swe dzieci zatroskana.

To jest nasza ukochana… (mama)

3. Zastanówcie się teraz, jak Wasze mamy dbają o was? W jaki sposób okazują Wam troskę, miłość? (dbają, sprzątają, gotują, przytulają, troszczą się o nasze zdrowie itp.)

4. Jak widzicie, wasze mamy mają bardzo dużo pracy. Każdego dnia troszczą się o Was, bo bardzo was kochają. Wszyscy możemy okazać miłość i wdzięczność naszym mamom, pomagając im w codziennych obowiązkach i nie przynosząc dodatkowych zamartwień. Tym bardziej, że dzisiaj jest święto wszystkich mam. 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajcie w tym dniu o Waszych mamach.

5. Jabłko jest owocem jabłoni, tak jak np. banan owocem bananowca. Te drzewa dają nam owoce. W modlitwie „Zdrowaś Maryjo” mówimy słowa: „błogosławiony owoc żywota twojego, Jezus”, ponieważ Maryja dała nam Jezusa. Jest On więc owocem jej życia. Każde dziecko jest owocem życia swoich rodziców. Pomódlcie się dzisiaj wieczorem do Maryi modlitwą "Zdrowaś Maryjo" w intencji swoich mam.

Z Bogiem, Michalina Dudzik

 
ZADANIE NA DZIŚ - 26.05.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Dudzik   

Witam wszystkich serdecznie w tak szczególnym dniu jakim jest Dzień Matki .

Wszystkim mamusiom życzę

stu lat życia w uśmiechu

i radosnych oddechów!

Milion chwil bez złości

i wszelkiej pomyślności!

Mam nadzieję, że każdy przedszkolak złożył już mamusi życzenia, wręczył własnoręcznie wykonaną laurkę, ucałował i przytulił mamusię z całych sił.

W dniu dzisiejszym proponuję Wam kilka fajnych zabaw na spędzenie czasu z mamą. Niech towarzyszy Wam uśmiech i radość . Niech Wasze mamy poczują, że są dla Was bardzo ważne i że bardzo je kochacie. Czyli dzisiaj- NIE MARUDZIMY, POMAGAMY MAMIE, CO CHWILĘ JĄ PRZYTULAMY, CAŁUJEMY, MÓWIMY JAK BARDZO JĄ KOCHAMY I JESTEŚMY BARDZO, ALE TO BARDZO GRZECZNI

Oto propozycje zabaw z mamą:

1. Pobawcie się w klaskankę 

2. Poklepcie do rytmu 

3. Niech mamusia będzie widzem i słuchaczem, a Wy zaśpiewajcie piosenkę ,,Bzycząca zabawa" w połączeniu z układem tanecznym.

4. Na koniec zapraszam do wspólnej zumby 

5. Starszaczki, wykonajcie ćwiczenie na KP4- 27b. Wystarczy, jak wazon z kwiatami tylko pokolorujecie, ale zróbcie to bardzo starannie. Mamusia w tym czasie usiądzie sobie wygodnie, odpocznie i znajdzie czas na chwilę relaksu przy kawce lub herbatce.

Życzę wszystkim szczęśliwego Dnia Matki. Do jutra kochani! Całuję Was mocno- Basia Pytlik

 
ZAJĘCIA Z J. ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Dudzik   

Propozycja zajęć z języka angielskiego dla dzieci  z GRUPY 1 KACZUSZKI.

TYDZIEŃ 11 tj. 25.05.2020 – 29.05.2020


1.Zaśpiewaj piosenkę na przywitanie. Powiedz „Hello” Rodzicom.

2.How are you? Powiedz i pokaż jak się dziś czujesz - I’m fine (ajm fajn)/ OK (ołkej) / so so (soł soł) /not very well (nat weri łel)

3.Czy wiecie, kto w tym tygodniu obchodzi swoje święto? Dokładnie 26 maja przypada Dzień Matki. Spójrz na słowniczek obrazkowy (poniżej załączniki z datą 25.05) i zapoznaj się z nowym słownictwem. Powtórz kilka razy za Rodzicem, raz głośno a raz cichutko.

4.Wydrukujcie obrazki ze słowniczka, wytnijcie je i wykorzystajcie do zabawy. Przygotujcie butelkę, by zagrać w „Spin the bottle. Kręcenie butelką”. Ułóż karty w kole, umieść butelkę pośrodku koła, kręć nią i nazywaj to na co wskazuje butelka.

5.Nauczymy się teraz piosenki, którą będziecie mogli zaśpiewać swojej ukochanej mamie. Być może ją pamiętacie? Zajrzyj tutaj. W tej piosence pokazuj, że przytulasz mamę na słowo „HUG” oraz posyłaj buziaki na słowo „KISS”. Na koniec głośno śpiewaj „HAPPY MOTHER’S DAY. I LOVE YOU”.

6.Jest jeszcze jedna piosenka, tym razem o tacie. Myślę, że tata też się ucieszy kiedy mu ją zaśpiewacie. Zajrzyj tu.

7.Pora na zabawę „Ścieżka do mamy”. Ułóż karty obrazkowe ze słowiczka na podłodze w kształt ścieżki prowadzącej do stojącej tam Twojej mamy. Przejdź po niej nazywając karty po których stąpasz. Na końcu czeka nagroda czyli Twoja mama. Nie zapomnij jej przytulic i powiedzieć I LOVE YOU!

8.Kolejna piosenka o mamie czeka na Was tutaj. Potrzebne będą literki do słowa MOMMY. Wykorzystaj te poniżej (w załączniku) lub napisz swoje własne. Wytnij, ułóż w kolejności i za każdym razem zakrywaj po 1 zaczynając od literki M. Pamiętaj by śpiewać brakujące literki jak najgłośniej.

9.Zabawcie się teraz w MEMORY. Wydrukujcie obrazki ze słowniczka dwukrotnie i szukajcie par takich samych symboli.

10.Pora się rozruszać razem z tą piosenką.

11.Jeżeli masz ochotę wykonaj dla swojej mamy laurkę. Możesz skorzystać z tej poniżej (w załączniku).

12.Pożegnajmy się piosenką. Bye, bye!


Miłej zabawy :)

Ania Bizoń-Bobro

Załączniki

 
ZADANIE NA DZIŚ - 25.05.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Dudzik   

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Kochane Kaczuszki, mam nadzieję, że jesteście wypoczęte i z chęcią wykonacie zamieszczone zadania i zabawy. W tym tygodniu będziemy realizować temat ,,Moja rodzina"

 

Kochani, pamiętajcie! Jutro Dzień Mamy!

1. Droga Kaczuszko, poproś mamę do wesołej zabawy ruchowej

2. "Jaka jest moja mama, jakie jest moje dziecko?" - zabawa polega na tym, że mama i dziecko siedzą naprzeciwko siebie. Dziecko trzyma w rękach piłkę lub coś, co nadaje się do rzucania. Zadaniem jest opisanie jednym zdaniem osoby siedzącej naprzeciwko. Czyli dziecko opisuje swoją mamę, a mama dziecko. Przy wypowiadaniu zdania należy piłkę przekazać drugiej osobie, np. dziecko mówi- Moja mama jest kochana- i przekazuje piłkę mamie.Teraz mama mówi, np.-Moja córeczka/syn jest grzeczna/y- i rzuca piłkę córeczce/synkowi i zabawę się powtarza, mówiąc sobie kolejne komplementy.

3. Starszaki, z liter, które macie w woreczku, ułóżcie słowo- mama i zdanie- Moja mama to skarb.

4. Zabawa w kalambury- Kochani, pokażcie swojej mamie za pomocą gestów, co lubicie najbardziej z nią robić. Pamiętajcie, nie możecie nic mówić! Zadaniem mamy jest odgadnięcie o jaką czynność Wam chodzi. Jeśli mama odgadnie to nagradzacie ją buziakiem.

5. Posłuchajcie tej piosenki. Pobawcie się przy piosence- maszerujcie rytmicznie podczas zwrotek piosenki, a podczas refrenów zatrzymajcie się i klaszczcie rytmicznie w dłonie.

6. Na koniec ,,Zadania dla małych bystrzaków".

7. Zadania dla starszaków- wykonajcie ćwiczenia na kartach pracy KP4- 24a, 24b


Powodzenia! Życzę udanego dnia.

Pamiętajcie o LAURCE DLA SWOJEJ KOCHANEJ MAMY.

Pa, do jutra- Basia Pytlik


 
LOGOPEDIA NA TYDZIEŃ OD 18 DO 22.05.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Michalina Dudzik   

Witajcie!

Teraz już na dobre zagościła u nas wiosna, dlatego dzisiaj zapraszam Was na wiosenne porządki w buzi i ćwiczenia oddechowe z misiem.

1.Ćwiczenia buzi - przeczytajcie tekst o wiosennych porządkach i pokazujcie wszystko:

Idzie wiosna, należy zrobić wiosenne porządki w buzi. Najpierw malujemy sufit (język wędruje po podniebieniu), potem ściany (język po wewnętrznej stronie policzków). Zamiatamy podłogę (język porusza się po dolnych dziąsłach). Teraz czas umyć okna (język przesuwa się po zębach górnych i dolnych od strony zewnętrznej). Pierzemy firanki (parskanie wargami). Zamiatamy schody (oblizywanie warg). Porządkujemy strych (język podnosi się do górnych dziąseł) i piwnicę (język na dolne dziąsła).

 

2. Ćwiczenia oddechowe - dziś zabawimy się w misia, który budzi się z zimowego snu:

Dziecko leży na plecach, trzymając rękę na brzuchu. Miś śpi (wdech nosem – brzuch unosi się, wydech nosem – brzuch opada). Miś budzi się, przeciąga i ziewa (wdech ustami – ręce za głowę, wydech ustami – ręce wracają). Miś wdycha powietrze ustami i mruczy – mmmm (ciszej i głośniej); palec dotyka skrzydełek nosa, aby wyczuć wibrację. Potem mruczy: mmmma, mmmme, mmmmo, mmmmu. Miś cieszy się, że przyszła wiosna i zaczyna śpiewać: aaaaa, ooooo, eeee, uuuuu, yyyyy, iiiiiii (na jednym wydechu).


Miłej zabawy, Michalina Dudzik

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 21

  

Copyright © 2013 Przedszkole w Lubomi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Moderator: Aleksandra Sobol
Administrator strony: Ryszard Popardowski

Free joomla templates

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości