O przedszkolu

Nasza strona internetowa powstała z myślą o stworzeniu miejsca przyjaznego dla naszych wychowanków, absolwentów, nowych kandydatów, rodziców, opiekunów, przyjaciół, którzy są zainteresowani dziejami naszej placówki. Dla nas każde dziecko jest ważne! Zrobimy wszystko, aby w naszym przedszkolu czuło się kochane, bezpieczne i akceptowane. Stworzymy warunki i pomożemy mu poznać aswoje możliwości, być samodzielnym, twórczym i otwartym na nowe doświadczenia. Pragniemy stworzyć miejsce, w którym dzieci będą mogły spędzić czas na zabawie i nauce kształcącej ich zdolności. Organizowane przez nas zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności dzieci pozwalają im odkryć nowe pasje. Zapraszamy do prześledzenia naszej oferty aby mogli Państwo lepiej się z nią zapoznać. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania prosimy o kontakt, chętnie na wszystkie odpowiemy.

Budynek przedszkola znajduje się z dala od ruchliwej drogi.

Nasze przedszkole oferuje następujące zajęcia dla dzieci:

• zajęcia taneczne, prowadzone przez panią Karolinę Szulc
  • terapia logopedyczna prowadzona przez panią Michalinę Dudzik
  • religię (dzieci 5 i 6 letnie) prowadzona przez panią Michalinę Dudzik
  • zajęcia z języka angielskiego, prowadzone przez panią Karolinę Szulc
  • zajęcia plastyczne, prowadzone przez panią Marzenę Seget.

Przedszkole w Lubomi jest placówką ogólnodostępną.
Organem prowadzącym jest Gmina Lubomia. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Rybniku.
Nauka i zabawa odbywa się w 6 grupach do których uczęszczają dzieci zbliżone wiekowo.
Dziecko w trakcie swojego pobytu w przedszkolu może korzystać ze: śniadania, obiadu, podwieczorka, codziennej porcji świeżych owoców oraz wody do picia w dowolnej ilości.
Przedszkole jest czynne od godziny 7:00 do 16:00.
W naszym przedszkolu mają również miejsce spotkania dla rodziców i grona pedagogicznego ze specjalistami np. psychologiem,logopedą, terapeutą pedagogicznym, pedagogiem specjalnym.
W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej organizowane są zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia emocjonalno-społeczne a także zajęcia rozwijające uzdolnienia ( kółka: plastyczne, taneczne).
W ofercie naszego przedszkola są również zajęcia z religii i języka angielskiego.
W przedszkolu realizowane są zajęcia z WWRD.
Przedszkole wyposażone jest w:
6 sal zabaw dla dzieci ( każda z sal jest wyposażona w tablicę interaktywną).
dużą salę gimnastyczną ze sprzętem do zabaw i ćwiczeń ruchowych
gabinet specjalistów - psychologa, pedagoga specjalnego
gabinet logopedyczny
pracownię artystyczną „Zaczarowana polana”
izbę regionalną
pokój patrona
duży, bezpieczny ogród przedszkolny z urządzeniami do zabaw
przeszklony taras do zajęć ruchowych, na którym znajdują się jeździki, hulajnogi, rowerki, a także plac zabaw "Kulkowo"
kuchnię, w której znajduje się specjalistyczny sprzęt gastronomiczny i przygotowywane są smaczne, urozmaicone, zdrowe i zbilansowane posiłki dla dzieci
W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy.
Praca wychowawczo – dydaktyczna i opiekuńcza planowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego.
Przedszkole zatrudnia specjalistów - psychologa, pedagoga specjalnego, logopedów, terapeutów pedagogicznych.
Zaangażowanie dyrekcji, kadry pedagogicznej i personelu sprzyja rozwojowi placówki, a poprzez nasze działania pragniemy stworzyć każdemu dziecku warunki do wielokierunkowego rozwoju na miarę indywidualnych możliwości i zdolności.
Jesteśmy przedszkolem przyjaznym, bezpiecznym, otwartym na potrzeby dzieci, a także propozycje i oczekiwania rodziców.

Przedszkole im Elżbiety Sojki

44-360 Lubomia