Ułatwienia dostępu

Logopedia

I.  Dane kontaktowe

Terapię logopedyczną w naszym przedszkolu prowadzi pani mgr Michalina Dudzik. Gabinet logopedy znajduje się parterze budynku przedszkola, obok sali zabaw ruchowych.

Adres e-mail do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

II. Harmonogram pracy logopedy w naszym przedszkolu

 
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek

Godziny pracy

9:15-12:15 9:00-12:30

 8:30-9:00

10:00-12:00

 9:15-12:15  9:00-12:00

III. Specyfika zajęć

W naszym przedszkolu prowadzimy zajęcia logopedyczne w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Uczestniczą w nich przedszkolaki, u których w wyniku przesiewowego badania mowy, odbywającego się przez cały wrzesień, stwierdzono problemy komunikacyjne. Na początku października odbywają się konsultacje dla rodziców, by podpisać zgody uczestnictwa w zajęciach. Dzieci objęte terapią logopedyczną uczestniczą w zajęciach w małych, maksymalnie 4-osobowych zespołach, parach lub indywidualne. 

Celem terapii jest:

  • usprawnianie motoryki aparatu artykulacyjnego,
  • kształtowanie prawidłowego toru oddechowego,
  • rozwijanie słuchu fonematycznego,
  • eliminowanie indywidualnych problemów z wymową,
  • wzbogacanie słownictwa i umiejętności rozumienia wypowiedzi słownych.
IV. Współpraca z rodzicami
 
Logopeda jest dostępny w placówce w godzinach swojej pracy, ale także, po wcześniejszym umówieniu się, o innych porach. 
By terapia logopedyczna miała sens i by było widać jej efekty, ćwiczenia z zajeć muszą być utrwalane w warunkach domowych. Dlatego w tej zakładce będą się pojawiać na bieżąco ćwiczenia, które dzieci wykonują w przedszkolu podczas terapii, propozycje zabaw logopedycznych itp. Zachęcam do korzystania z tych materiałów. 
 
V. Ćwiczenia do utrwalenia w domu
 
Do ćwiczeń będą Wam potrzebne bańki mydlane. Jeśli nie macie ich w domu możecie przygotować je sami. 
Potrzebna będzie miseczka, woda, płyn do mycia naczyń, słomka. Żeby bańki były większe dobrze jest rozmieszczać wodę z płynem do mycia naczyń (w proporcjach 10:1) dzień wcześniej i umieścić ją w lodówce. Rano wyjmijcie miksturę, by była w temperaturze pokojowej. Najlepsze bańki wychodzą, gdy na powierzchni nie ma piany. Możecie też dodać do wody barwnik spożywczy, aromat, glicerynę lub łyżkę cukru pudru, by urozmaicić zabawę. Słomkę trzeba rozciąć na jednym końcu i tą stroną moczyć w roztworze. Potem wystarczy już tylko dmuchać. 
Można urządzić wyścigi, w których wygrywa osoba, która doprowadzi swoją bańkę do mety jako pierwsza. Można też urządzić konkurs czasowy – tutaj zwycięzcą będzie dziecko, które samą siłą dmuchania najdłużej utrzyma swoją bańkę w powietrzu.

Drukuj   E-mail

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne