PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT - ROBIMY SZOPKI PDF Drukuj Email

Dzisiaj najstarsze grupy wiekowe: Niedźwiadki i Pszczółki brały udział w warsztatach szopkarskich. Spotkanie poprowadził pan Jiří Cvešper z Czeskiego Stowarzyszenia Miłośników Szopek, który także opowiedział przedszkolakom o tradycji wykonywania szopek bożonarodzeniowych. Zaproszony do naszego przedszkola gość z Czech pokazał dzieciom, w jaki sposób wykonuje się piękne szopki i przywiózł ze sobą sporą kolekcję. Warsztaty zostały zorganizowanych przez dyrektora GOK-u w Lubomi, p. Marka Jakubiaka - serdecznie dziękujemy!

Jednocześnie zachęcamy, by wspólnie z dziećmi wykonać szopkę bożonarodzeniową, która pojedzie na wystawę do Nieboczów i do Gorzyc. Na szopki czekamy do 14 grudnia. Więcej informacji u wychowawców grup.

Poprawiony: piątek, 07 grudnia 2018 20:35

WYJĄTKOWY GOŚĆ W PRZEDSZKOLU - ŚW. MIKOŁAJ PDF Drukuj Email

Dzisiaj naszą placówkę odwiedził wyjątkowy gość - Św. Mikołaj, który spotkał się z przedszkolakami na sali gimnastycznej. Po przywitaniu Św. Mikołaja i krótkim programie artystycznym dzieci, nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami. Dziękujemy Ci święty Mikołaju za odwiedziny i wspaniałe prezenty. Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.

Poprawiony: czwartek, 06 grudnia 2018 18:13

ZAJĘCIA OTWARTE U KACZUSZEK PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym w grupie Kaczuszek odbyły się zajęcia otwarte. Jest to grupa 4,5-latków, którą prowadzi p. Karolina Szulc. Już niedługo święta dlatego zajęcia dotyczyły tematyki świątecznej. Dzieci zapoznały się z instytucja poczty i drogą listu, dowiedział się jak wysłać list. Same tez wysłały list do Mikołaja - zrobiły rysunki, włożyły do koperty, kupiły znaczek przy pomocy żetonów i po przybiciu pieczątki wrzuciły do skrzynki na listy. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w licznych zabawach, które nie tylko sprawiały im wiele radości, ale także rozwijały ich umiejętności. Bardzo dziękujemy rodzicom za liczny udział w zajęciach.

Poprawiony: wtorek, 04 grudnia 2018 21:00

DZIEŃ GÓRNIKA PDF Drukuj Email

Dzisiaj w naszym Przedszkolu hucznie obchodziliśmy Barbórkę, czyli święto wszystkich górników. Jak co roku zawitała do nas delegacja Braci Górniczej z Lubomi oraz ojcowie i dziadkowie naszych przedszkolaków, którzy pracują lub pracowali na kopalni. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały akademie na cześć górników. Dzieci pięknie śpiewały, grały, tańczyły i recytowały wierszyki. Na koniec wręczyły górnikom upominki, zaś same otrzymały słodkie podziękowanie. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ obchodzimy 70-lecie istnienia Braci Górniczej w Lubomi, dlatego były też specjalne podziękowania od Pani Dyrektor, pracowników, dzieci i Rady Rodziców za tak piękną, długą i owocną współpracę, a także wpis do pamiątkowej księgi. DZIĘKUJEMY! SZCZĘŚĆ BOŻE!

Poprawiony: poniedziałek, 03 grudnia 2018 21:23

Teatrzyk "Kłopoty Sroczki" PDF Drukuj Email

W czwartek tj. 27 listopada odwiedzili nas aktorzy z Teatru AR-TE z Krakowa i mieliśmy okazję zobaczyć małe widowisko teatralne "Kłopoty sroczki". Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pouczającą i zabawną historyjkę Sroczki, którą niesłusznie oskarżono o kradzież złotego łańcuszka Sowy. Konsekwencją tego było wyrzucenie ptaszka z lasu. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i zwierzęta przeprosiły Sroczkę i urządziły przyjęcie z okazji jej powrotu do domu. Każda mądra bajka ma swój morał, z tej dowiedzieliśmy się, że nie wolno nikogo niesłusznie oskarżać i należy przyznać się do popełnionego błędu. Na koniec przedszkolaki podziękowały oklaskami.

Poprawiony: sobota, 01 grudnia 2018 13:01

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»