Ułatwienia dostępu

Aktualności

Kaczuszki odkrywają właściwości wody

Kaczuszki odkrywały tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Dzisiejsze zajęcia edukacyjne połączyliśmy ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody, dowiedziały się skąd się bierze deszcz. Z podziałem na grupy wykonały plansze informujące o tym, że woda to źródło życia. Zobaczyły też film edukacyjny o znaczeniu wody w życiu ludzi, roślin i zwierząt.

Koncert muzyczny "Tajemnice grubych dźwięków"

W czwartek (23.03.2023) nasze przedszkole odwiedzili muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim, aby zagrać dla przedszkolaków koncert pt. "Tajemnice grubych dźwięków". Podczas spotkania dzieci poznały największy muzyczny instrument strunowy z grupy smyczkowych czyli kontrabas. Pan Roman Kuzior, który gra w Filharmonii Śląskiej zapoznał przedszkolaków z jego brzmieniem i budową. Dzieci dowiedziały się do czego służy smyczek i z czego jest zbudowany. Wychowankowie nie tylko słuchali utworów muzycznych ale także uczestniczyli w zabawach ruchowych, które wywołały wile uśmiechu i radości na ich twarzach. Dzieci usłyszały, że na kontrabasie można grać palcami a ten sposób grania nazywamy Pizzicato. Wszyscy z dużym zainteresowaniem wysłuchali koncertu, a gromkie brawa były najlepszym wyrazem uznania i zadowolenia. Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi i Romanowi za mile spotkanie.

 

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

22 marca Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Zgodnie ze starym zwyczajem, wybrały się na spacer, by pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki wróciły do przedszkola z pięknym gaikiem maikiem. W drodze powrotnej do przedszkola wszyscy szukali pierwszych oznak wiosny...dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieją, że niebawem wokoło zrobi się zielono.

Wiosenne zapachowe memory

W dniu 23 marca grupa Smerfów w ramach realizacji kolejnego działania innowacji pedagogicznej "Smerfy zmysłami odkrywają świat" postanowiła tym razem zagrać w memory.  Było to jednak memory nie zwykłe, bo zapachowe czyli naturalne zapachy warzyw ukryte w małych pudełkach. Dzieci za pomocą zmysłu węchu starały się odgadnąć jakie warzywo kryje się w środku. Dzięki tej zabawie przedszkolaki stymulowały zmysł węchu a ponadto utrwaliły nazwy warzyw. Powtórzyliśmy także kolory, które utrwaliliśmy przy okazji omawiania zjawiska powstawania tęczy. Postanowiliśmy zrobić naszą własną "smerfową" tęczę wykorzystując do tego ciepłe mleko i cukierki skittles. Eksperymentowanie to zdecydowanie ulubiona czynność Smerfików.

 

"Aktywny samorząd" rok 2023

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim w roku 2023 realizuje pilotażowy program "Aktywny samorząd". Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwa beneficjentów w życiu społecznym, zdrowym i w dostępie do edukacji. Program skierowany jest do osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub o niepełnosprawności głównie dla osób w wieku do 18 lat lub w wieku aktywności zawodowe bądź zatrudnionych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w w pliku poniżej.

"Aktywny samorząd" rok 2023

Kontakt

Przedszkole im Elżbiety Sojki

ul. Szkolna 5

44-360 Lubomia

woj. śląskie, Polska

tel./fax 32 4516015

tel. kom. 606974761

 

Przedszkole jest czynne:

Poniedziałek 7:00-16:00

Wtorek 7:00-16:00

Środa 7:00-16:00

Czwartek 7:00-16:00

Piątek 7:00-16:00

Sobota - nieczynne

Niedziela - nieczynne