MY NA FACEBOOK


BIPStatystyka

Odsłon : 492176
Start BIEDRONKI 28 październik
28 październik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Witajcie Biedroneczki

 

1.„Co można zrobić z owoców i warzyw?” – rozmowa na podstawie tekstu Joanny Papuzińskiej „Powidła”.

 

Rodzic / prowadzący czyta tekst i wyjaśnia niezrozumiałe wyrazy: powidła, perkocą. Zadaje pytania: Kiedy może komuś wyrastać para skrzydeł? Co się wtedy stanie? Dlaczego? Czy naprawdę może tak się wydarzyć, że komuś wyrosną skrzydła?

 

Powidła Joanna Papuzińska

 

Kiedy czuję zapach powideł, to wyrasta mi natychmiast para skrzydeł. Mogę lecieć dniem czy też nocą tam, gdzie w rondlu powidła perkocą. Gdy zamkniecie kuchnię na trzy kłódki, to ja zrobię się całkiem malutki, pod progiem się prześliznę, powideł sobie liznę.

 

Następnie rodzic prezentuje przygotowane wcześniej przetwory, dziecko nazywa je, określają, z czego i jak zostały zrobione, mówi, czy je kiedyś próbowały. Później  degustuje przetwory i ocenia ich smak, zapach, konsystencję oraz cel wykonywania przetworów. Na koniec ustala, że przetwory to:
dżemy, powidła, konfitury, kiszonki, sałatki, soki, syropy, przeciery, warzywa w zalewie itp.

 

2.„Liczba 2” Dziecko rysuje lub skreśla elementy tak, żeby było ich tyle, ile wskazują liczby. Następnie koloruje co drugi grzyb i rysuje w ramce tyle kresek, ile jest pokolorowanych grzybów.


 

3. „Dołóż jeszcze 1, zabierz 2 suszone owoce” – zabawa dydaktyczna.

 

Rodzic  kładzie na stoliku różne rodzaje suszonych owoców i obiekty je zastępujące, np. figury, patyczki. Dziecko nazywa owoce, analizuje, jak się robi takie owoce i po co, następnie rodzic kładzie przed sobą owoce w dowolnej liczbie (w zakresie możliwości swojego dziecka) i mówi: Ile tu jest owoców? Dołóż jeszcze 1. Ile jest razem? Zabierz / zakryj / schowaj 2. Ile zostało? Dziecko przelicza Zabawę można przeprowadzić na w parach z domownikami.

 

4. Karta pracy głoska I, i

 

Pozdrawiam Was Biedroneczki

 

Marzena Seget

Poprawiony: wtorek, 27 października 2020 20:11
 

Copyright © 2013 Przedszkole w Lubomi. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Moderator: Karolina Szulc
Administrator strony: Ryszard Popardowski

Joomla 1.5 free templates

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości