Wizyta strażaków

W piątek nasze przedszkole powitało wyjątkowych gości - Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomi.

Dzieci z wielkim entuzjazmem obserwowały i słuchały, na czym polega ta trudna i wymagająca praca. Dowiedziały się m.in., że straż nie tylko gasi pożary, ale także udziela pierwszej pomocy i pomaga w trakcie wypadków samochodowych, jak również zwierzętom, gdy znajda się w niebezpiecznej sytuacji. Strażacy zaprezentowali jak działa wąż strażacki, a dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda środek wozu i jego wyposażenie. Przedszkolaki podziękowały przedstawicielom straży za przybycie i ich ciężką pracę. Z okazji ich święta - Dnia Strażaka, który świętujemy 4 maja, zabrzmiało dla nich głośne „Sto lat”. Wrażenia z tak cennego spotkania na długo pozostaną w pamięci dzieci. Bardzo dziękujemy Strażakom za poświęcenie swojego cennego czasu i za przybycie do naszego przedszkola.

Przedszkole im Elżbiety Sojki

44-360 Lubomia